J.K. Rowling, Koronavirüs Belirtileri Sonrası Evde Kendisini Tedavi Etmiş!

J.K. Rowling Koronavirüs Belirti

Dünyaca ünlü fantastik roman serisi Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, Twitter hesabı üzerinden bir anlığına da olsa hayranlarını korkutan bir paylaşımda bulundu. Yazar, son 2 haftadır Koronavirüs semptonlarını gösterdiğini fakat test yapmadığını belirtti. Bununla birlikte bir nefes alma egzersizi sayesinde tamamen sağlığına kavuştuğunu da açıkladı.

İlk olarak 1997 yılında yayımlanan Harry Potter ve Felsefe Taşı romanı ile yazarlık hayatına başlayan ve bugüne dek milyonlarca okura ulaşan J.K. Rowling; tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü salgınından payına düşeni aldığını duyurdu.

Yaşamını İskoçya’da sürdüren İngiliz yazar, iki haftadır Koronavirüs semptonlarının tamamını gösterdiğini ancak herhangi bir test yaptırmadığını belirtti. Yazar, yalnızca nefes teknikleri uygulayarak rahatsızlığının belirtilerinden kurtulduğunu söylerken okurlarıyla da bu tekniği içeren bir video paylaştı.

Yazar, Queens Hastanesi’nde görev alan doktorun bu tekniğinden oldukça yararlandığını ve tüm belirtilerden tam anlamıyla kurtulduğunu söyledi.

J.K. Rowling paylaştığı ikinci bir Tweet ile geçmiş olsun dilekleri için teşekkür etti. Tamamen iyileştiğini duyurdu ve doktorlar tarafından önerilen, hiçbir maliyeti ya da kötü yan etkisi olmayan bu nefes alma tekniğinin çok faydasını gördüğünü aktardı.

J.K. Rowling, Koronavirüs Paylaşımı Sonrası Çeşitli Eleştiriler de Aldı

Yazarın da yaşadığı Birleşik Krallık’ta şu sıralar toplamda 47.806 bin vaka var ve toplam yaşamını yitiren kişi sayısı 4.934.

J.K. Rowling’in bu paylaşımı kimi çevreler tarafından eleştiri de topladı. Birçok hayran yazara geçmiş olsun dileklerini iletirken yazarın herhangi bir test yaptırmamış olması da tepki çekti. Yazar gerçekten Covid-19 oldu mu, bu nefes tekniği gerçekten de kendisine iyi geldi mi; bu noktada ortada teyitli hiçbir bilgi yok.

J.K. Rowling Koronavirüs

Dolayısıyla biz de okurlarımıza Rowling’in paylaştığı videoyu herhangi bir çare olarak görmemelerini tavsiye ediyoruz. Bir sempton taşıdığınızı düşünüyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna danışmayı lütfen ihmal etmeyin.

Salgın Süresince Harry Potter at Home Etkinlikleri Sürüyor

J.K. Rowling aynı zamanda bu ayın başında Harry Potter at Home sitesini duyurmuş ve evde kalan okurlarını Hogwarts’a davet etmişti. Platform sesli kitaplar, bulmacalar, testler ve Büyücülük Dünyası’na ait yeni içeriklerle çocukların evde kaldıkları zamana katkı sağlamayı hedefliyordu.

Peki siz J.K. Rowling’in bu paylaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Fantastik Canavarlar 3 Devasa Bir Büyücülük Savaşı ile Geliyor

Not: Bu haber ilk olarak diğer projemiz olan Kayıp Rıhtım’da yayınlanmıştır.

Forumdan Cevaplar!