J.K. Rowling’den Çok Konuşulan Johnny Depp Tercihine Dair Açıklamalar

jk rowling depp

J.K. Rowling, Fantastik Canavarlar serisinde Gellert Grindelwald rolünü canlandıran Johnny Depp‘in seride bulunmasına gelen tepkiler üzerine, resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

Bildiğiniz gibi karanlık büyücü Grindelwald rolü için seçilen ve beş filmlik Fantastik Canavarlar serisi boyunca bizlerle olacak Johnny Depp tercihinin açıklanması bazı hayranlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Aktör Depp’in basında çıkan skandal niteliğindeki haberleri ardından yapılan bu seçim, akıllara çokça soru işareti oluşmasına neden olmuştu.

Rowling, bugün resmi web sitesinden aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Johnny Depp Grindelwald için seçildiğinde onun bu rolde harika olacağını düşünmüştüm. Ancak kendisinin filmde görünüşünü çektiğimiz vakitlerde basında beni ve film ekibini çok yakından ilgilendiren ve endişelendiren hikayeler ortaya çıktı.

Harry Potter fanlarının bu rolde Johnny Depp ile devam etme seçeneğimiz ile ilgili gayet haklı bir şekilde soru ve endişeleri oldu. Potter filmlerinin yönetmeni David Yates’in de çoktan dediği gibi, biz doğal olarak tekrar oyuncu arayışı ihtimalini düşündük. Bazılarınızın neden bu şekilde olmadığı hakkındaki kafa karışıklığı ve kızgınlığını anlıyorum.

Harry Potter etrafında oluşmuş bu büyük, karşılıklı destek ile oluşan topluluk hayatımdaki en güzel şeylerden biri. Benim için kişisel olarak, bu konu hakkında hayranlarıma karşı açık bir şekilde konuşma olanaksızlığı çok zor, sinir bozucu ve zaman zaman acı verici oldu. Ancak, iki kişinin mahremiyetini koruma üstüne yapılan anlaşmaya (ki iki kişi de hayatlarına devam etmek istediklerini dile getirmişlerdi) saygı duyulmalı. Konu hakkında bizim anlayışımıza dayanarak yapımcılar ve ben oyuncu seçimi konusunda sadece memnun değil, Johnny’nin filmlerde büyük bir role sahip olacağından dolayı çok mutluyuz.

İlk iki filmin senaryosunu yazmaktan çok keyif aldım, hayranların ‘The Crimes of Grindelwald’ filmini izlemesini sabırsızlıkla bekliyorum. Filmin başlığında da yer alan roldeki aktör seçimi için kimilerinin memnun olmadığını kabul ediyorum. Ancak vicdan bir kurul tarafından kontrol edilemez. Hayali dünyanın içinde veya dışında, her birimiz doğru olduğuna inandığımız şeyi yapmalıyız.

J.K. Rowling‘in bu açıklamaları sizi tatmin etti mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

“Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları” Hakkında Şimdilik Bildiğimiz Her Şey

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir