Rol Yapma Odaklı Yeni Bir Harry Potter Oyunu Geliyor: “Hogwarts Mystery”

Harry Potter Hogwarts Mystery

Yaklaşık 1 yıldır olmasını dilediğimiz ve nihayet geçtiğimiz kasım ayı doğrulanan, Pokemon GO‘nun mantığına benzeyen Harry Potter: Wizards Unite‘in ardından; yepyeni bir oyun duyurusu DAHA yapıldı! “Harry Potter: Hogwarts Mystery” geliyor!

Kendi yarattığınız karakterlerle Hogwarts‘a gidip favori (çoğu zaman favori) profesörlerinizden dersler alabileceğiniz Hogwarts Mystery‘de çeşitli kulüplere katılma imkânınız da olacak. RPG (Role Playing Game) türündeki bu mobil oyun, tamamen rol yapma odaklı olmasıyla da Potter oyunları arasında bir ilk.

Uzun yıllar internetteki forumlarda hayat bulan Harry Potter RP’leri, artık telefonunuzun ucunda olacak. O ruhu yakalamasının zor olduğu doğru, ancak bambaşka bir heyecan sunacağı da kaçınılmaz!

Gerçek bir Hogwarts öğrencisinin deneyimlerini paylaşacağınız bu oyunda, Düello Kulübü‘nün bir parçasıyken aynı zamanda İksir ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma gibi derslerinizi alıp bir sonraki sınıfa geçmek için çaba göstereceksiniz.

Warner Bros. Interactive Entertainment ve Jam City ortaklığında geliştirilen oyunun tarihi şimdilik 2018 yılı olarak duyuruldu.

Pottermore‘un ilk çıktığı yıllar, aşağı yukarı böyle bir deneyim beklediğimizi hatırlayanlarınız olacaktır. Nihayet bir başka dileğimiz daha gerçekleşiyor diyebiliriz.

Sanal dahi olsa, Hogwarts’a gitmek artık mümkün. Asalarınızı hazırlayın!

FRAGMAN VE SON DETAYLAR İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ!

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir