Rowling’den Hogwarts Hikayelerini Anlatan 3 Yeni E-Kitap Satışa Çıktı!

jkrowling

J.K. Rowling‘in Hogwarts hikayelerini konu alan 3 yeni kitabı e-kitap formatında Pottermore aracılığıyla satışa sunuldu!

Daha önce Rowling’in, Hogwarts’ın hikayelerini anlatan 3 yeni kitap yazacağını şuradaki haberimizde duyurmuştuk. Bugün, Pottermore, Amazon, Barnes & Noble ve Apple’ın online dükkanlarından satışa çıkan kitapların konularına hep birlikte göz atalım:

Short Stories from Hogwarts of Power Politics and Pesky Poltergeists

Hogwarts’tan Güç, Politika ve Sinir Bozucu Hayaletler Üzerine Kısa Hikayeler isimli e-kitap bizlere şunu sunacak:

“Büyücülük dünyasının karanlık tarafına bir bakış. Profesör Umbridge’in acımasız kökeni, Sihir Bakanları’nın gerçek içyüzü ve büyücü hapishanesi Azkaban’ın tarihi. Ayrıca Horace Slughorn’un Hogwarts’ta İksir Profesörü olduğu yılları derinlemesine araştıracak, Tom Marvolo Riddle ile tanışmasına yakından tanık olacaksınız.”

Short Stories from Hogwarts of Heroism

Hogwarts’tan Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Üzerine Kısa Hikayeler ise şunları içeriyor:

“Harry Potter hikayelerinin en cesur ve ikonik iki karakteri: İkinci Büyücülük Savaşı’nda Minerva McGonagall ve Remus Lupin’in kahramanlık, tehlike ve zorluk dolu hikayeleri. Ayrıca J.K. Rowling Sybill Trelawney’in kapalı perdeler ardındaki hayatına bir bakış sağlıyor, ve pervasız, sihirli-yaratıklara-aşık Sihirli Yaratıkların Bakımı Profesörü Silvanus Kettleburn ile tanıştırıyor.”

Büyücülük dünyası hakkında daha fazla bilgi susuzluğunu gidermek isteyenler, neden Black ailesi çocuklarına böylesine garip isimler koyuyorlar, bir cadı veya büyücü nasıl bir portre haline gelir ya da J.K Rowling Profesör Umbridge hakkında neler düşünüyor gibi bilgileri bulmak için bu kaynakları kullanabilir.

Hogwarts An Incomplete and Unreliable Guide

Son olarak, Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Bir Rehber‘in içeriği ise şunlar;

“Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda bir maceraya çıkarıyor. Hogwarts topraklarında gezinecek, Hogwarts’ın kalıcı sakinlerini yakından tanıyacak, dersleri daha iyi öğrenecek ve kalenin sırlarını keşfedeceksiniz… bir sayfa çevirişiyle.”

Kitapların etiket fiyatı $2.99. Bu harika hikayeler şu an için sadece e-kitap formatında yayınlandı. Türkçeye çevrilip çevrilmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Gelişmeler oldukça sizlere aktaracağız!

Ama bakarsınız bir gün, Fantastik Canavarlar üzerinden bu kitapları Türkçe olarak okuyabilirsiniz, kim bilir?

jkrowling uc yeni hp kitabi

Hikayeler Hakkında Önceden Yayınladığımız Detaylar İçin Buraya Tıklayın!

GÜNCELLEME:

Kitabın Türkçeleştirdiğimiz bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz!

5 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir