Harry Potter ve Kılıcın Varisi: Yerli Hayran Yapımı Filmden İlk Fragman

Harry Potter ve Kılıcın Varisi

Harry Potter hayran filmleri dünya genelinde kendisine geniş bir kitle bulabiliyor. Türkiye de yerli hayran filmi kategorisinde yeni içerikler üretmeyi sürdürüyor. Vulture Works ikinci hayran filmi “Harry Potter ve Kılıcın Varisi” için ilk fragmanı yayınladı!

Vulture Works ismini daha önce ilk yerli Potter hayran filmi olarak anılan James Potter ve Kayıp Asa’da duymuştuk. Ekip, kısıtlı imkanlarla dikkat çeken bir performans sergilemeyi başarmıştı. Emirhan Akbaba’nın yönetmenliğini üstlendiği ve İngilizce adı “James Potter and the Heir of the Sword” olan yapımdan ise ilk tanıtım videosu paylaşıldı.

Harry Potter ve Kılıcın Varisi Fragman

Peki Kılıcın Varisi filminin konusu ne? Nasıl bir yapım bizleri bekliyor?

Hikâyemiz 19 yıl sonra ile açılıp Albus Severus Potter’ın Hogwarts’a gitmesiyle başlıyor. Albus gibi Slytherin bölümünde olan Scorpius Malfoy bu uyarlamada James Sirius ile yaşıt. Scorpius ve Albus arasındaki ilişkiyi kıskanan James bir nevi Malfoy ile abilik çatışması içinde kalıyor. Durum böyleyken 100 yılda bir gerçekleşen Kral Arthur’un Canavarı kehaneti Hogwarts’ı vuruyor. Başı bir türlü dertten kurtulamayan Potter’larımızı ve dostlarını büyük bir macera bekliyor.

Filmin çıkış tarihi için ise 2020 bahar sonu düşünülüyor.
Emirhan Akbaba’nın yönetmenliğin yanı sıra VFX efektlerini üstlendiği filmde kadro şu şekilde:

Oyuncular

Denizhan Akbaba – James Sirius Potter
Mert Ali Dayı – Albus Severus Potter
Görkem Kasal – Harry Potter
Özgür Civelek – Ralph Finnigan
Elif Sevinç – Alice Jefferson
Kutay Kalabalık – Scorpius Malfoy
Uğur Ünsal – Neville Longbottom
Alp Börekcioğlu – Profesör Thomson

Yapımın oyuncu kadrosu, Can Evrenol’un yeni filmi Peri: Ağzı Olmayan Kız’dan tanıdığımız isimleri de içeriyor. Denizhan Akbaba, Elif Sevinç ve Özgür Civelek daha önce Peri filminde de profesyonel bir şekilde bir araya gelmişlerdi.

Peki siz fragmanı nasıl buldunuz? Yapımdan beklentileriniz neler? Ekibin bir önceki filmini izleme fırsatınız olmuş muydu? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* İlk Yerli Harry Potter Hayran Filmi “James Potter ve Kayıp Asa” Yayında!