Altın Üçlünün Dostluklarını Gösteren En İyi 5 An

ron weasley harry potter hermione granger hp

Kitapları okurken Harry, Ron ve Hermione’yle birlikte yaşadığımız pek çok an var. Hangimiz onların dostluklarına imrenmedik ki? İnişli çıkışlı anlarında biz de onların yanındaydık. Arkadaşlık bunu gerektirmez mi zaten?

MuggleNet’in seçtiği üçlünün dostluklarını gösteren beş önemli ana tekrar şahit olmaya hazır mısınız?

Haydi o zaman!

1. Üçlü ve İfrit

Bazı olaylar vardır, dostluklara yol açar, dört metre boyunda bir ifritin canına okumak da öyle bir olaydı işte.
Harry Potter ve Felsefe Taşı

İfrit olayı uzun sürecek bir dostluğun başlangıcını gösteriyordu. Bu koca düşman havayı değiştirdi ve onları bir engele karşı birleştirdi. İfrit onları bir araya getirmekle kalmadı, aynı zamanda üçünün birlikte atlattığı pek çok ölümcül karşılaşmalardan ilkiydi.

tumblr luiyspb5no1r1gjf0o1 500

2. “Her şey yolundaydı.”

Birlikte atlattıkları her şeyden sonra onları bir aile kurmuş olarak ve eskisinden de yakın bir halde görmek harikaydı. Yüzleştikleri o kadar sıkıntı ve kederden sonra bu mutluluğu hak ediyorlardı.

Yara izi on dokuz yıldır Harry’ye acı vermemişti. Her şey yolundaydı.
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

5340922

3. Karagöl Görevi

“Ama o da benim arkadaşım!” diye haykırdı Harry, Hermione’yi işaret ederek. Ağzından sessiz, muazzam bir gümüş kabarcık çıktı. “Ben onların da ölmesini istemiyorum!”
Harry Potter ve Ateş Kadehi

Harry’nin “fena halde özlediği” şeyin Ron olması (Ateş Kadehi) aralarında bulunan derin bağa işaret ediyordu. Sadece bu da değil; Harry, Hermione ve diğerlerinin de iyi olduğuna emin olana kadar gölün altında kalmıştır.

xG7y C

4. “Senin yanındayız”

“Bunu bize daha önceden de söylemiştin,” dedi Hermione sakince, “o zaman fikrimizden vazgeçmek için zamanımız vardı, değil mi?”
“Ne olursa olsun senin yanındayız,” dedi Ron.
Harry Potter ve Melez Prens

Hermione ve Ron, bu akıl almaz görevde Harry’ye yardım etmeye gönüllü olduklarında, dostluklarının ne kadar güçlü olduğunu görüyoruz. Dostlarına yardım etmek için kendi hayatlarından fedakârlık etmeye hazırdılar.

5. Felsefe Taşı’na Ulaşma Yolunda

Ron’un satrançtaki yeteneği Hermione’nin zekası ve Harry’nin cesaretiyle birleşince taşı ele geçirmelerine yol açtı. Bu görevi yerine getirmek için üçünü de ihtiyaç vardı. Ayrıca Ron’un diğer ikisinin ilerlemesi için kendini satranç maçında feda etmesi, onun en büyük iki özelliğini gösteriyordu: Cesaret ve Sadakat.

“Biraz kurban vereceksin! Ben şimdi bir hamle yapacağım, vezir beni alacak – siz de rahatça mat edersiniz, Harry!”
Harry Potter Felsefe Taşı

Peki sizin üçlümüzün en sevdiğiniz anı hangisi? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir