Bir Burnuka En Çok İhtiyaç Duyacağınız 5 Yer

burnuk

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? kitabından aşina olsak da, filmi izleyince bu tatlı canavara tam anlamıyla aşık olduk. Filmin en tatlı oyuncusu desek yanlış olmaz herhalde. Filmden sonra birer burnuk edinmek için neden arıyorsanız MuggleNet size beş tane neden sunmuş. Sizler için çevirdik!

işe yarar burnuk 1

1. Birisinden İntikam Almak İçin

Zümrüdüanka Yoldaşlığı‘ndan hatırlarsanız Lee bir burnuğu havalandırarak Dolares Umbridge‘in odasının camından sokmuştu. Küçük şeytanlar parlak ve değerli bir nesne arayışı içinde her yeri altüst etmişti. Siz de sevmediğiniz birinden intikam almak adına burnukları kullanabilirsiniz. Ama dikkat, Harry için kötü olan bir şekilde bu olay Umbridge’in odasına daha fazla güvenlik önlemi koymasına neden olmuştu. Siz de bundan payınızı almamaya özen gösterin.

işe yarar burnuk 2

2. Metal Dedektörü Olarak

Burnuklar, Hagrid‘in bize öğrettiği gibi inanılmaz hızlı kazıcılardır. Aynı zamanda da hazine avcıları! Eğer birini evcilleştirmeyi başarabilirseniz metal dedektörünüzü kenara atıp şirketinizi kurma planlarına başlayabilirsiniz.

işe yarar burnuk 3

3. Arama ve Kurtarma Operasyonlarında

Yine kazma becerileri ile, eğitildiklerinde felaket bölgelerinde kullanılmak için bulunmaz nimet olabilirler. Göçük altında kalan kazazedenin üstünde parlak bir nesne varsa hemen konumunu saptayabilirler. Dezavantajı tabii ki kazazedenin üstünde parlak bir şey olmaması hali. Belki burnukla kazazedeyi bulması halinde ona parlak bir şey vereceğimiz konusunda anlaşabiliriz.

işe yarar burnuk 4

4. Bellatrix’in Kasasındakileri Yürütmek İçin

Bellatrix‘in kasası içine girmesi en zor yerlerden biri. Tabii çok özlü iksir ile Bellatrix şekline girip kendinize itaat etmesi için bir Gringotts cincücesini lanetlemediyseniz. O halde bile büyük bir problem ile karşılaşırsınız. Gemino lanetinin bir burnuk üstünde etkisi olmayabilir. Bu lanetteki ana olay bir büyücünün bu laneti tetiklemesi. Burnuk gibi bir canavarsa istediğini yaparak odadaki tüm parlak şeyleri kesesine sıkıştırabilir!

işe yarar burnuk 5

5. Terapi

Burnuklar çok yıkıcı hayvanlar olduklarından evcil hayvan gibi sürekli evde tutmak uzun vadede zararımıza olacaktır. Ancak bunlarla geçireceğimiz bir kaç gün tüm stresten arındırıcı olabilir! O yüzden uzun süreli bakımlarını Newt Scamander gibi uzmanlara bırakıp bizler de birkaç günlüğüne onlardan ödünç alıp tatlılığa doyabiliriz.

Peki ya siz burnuklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Her eve lâzım diyenlerden misiniz?

Burnuklar hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir