Birbirinden İmkânsız Ancak Bir O Kadar da Olası 11 Harry Potter Teorisi

trio-hp

J.K. Rowling’in Harry Potter ve onun sihirli Büyücülük Dünyası ile ruhlarımızı ilk kez kutsamasının üzerinden çok fazla zaman geçti. Çoğumuzun çocukluğu ya da ilk yetişkinliği Rowling’in yeni kitap duyurusunu beklemekle ya da yeni filmin ne zaman çıkacağını tahmin etmekle geçti. Şimdiyse, en büyük Harry Potter hayranları günlerini kitaplara ve filmlere yeniden dönerek gözden kaçırmış olabilecekleri bir şeyleri aramakla geçiriyor. İşte karşınızda beyin yakan 11 hayran teorisi:

11. Dumbledore, Aslında Zaman Yolculuğu Yapan Ron Weasley’dir

Bunun kulağa çılgınca geldiğinin farkındayım ama önce bir dinleyin. Harry Potter ve Melez Prens kitabı çıkmadan önce bu teori aslında oldukça mantıklıydı. Birkaç yıl önce, biri Ron’un aslında zamanda kaybolmuş Dumbledore olduğunu öne sürdü. Görünüşe göre, ikisi de tatlıya olan düşkünlükleriyle esrarengiz bir benzerlik paylaşıyordu ayrıca diğer şeylerin yanı sıra Dumbledore Ron’un Kelid Aynası’nda ne gördüğünü tam olarak biliyordu. Maalesef (ya da neyse ki) Rowling bu teoriyi temelli ortadan kaldırdı.

weasley-ron-first

10. Tüm Bunlar Harry’nin Hayal Dünyasında Gerçekleşiyordu

Görünüşe göre, Harry’nin tüm efsaneyi, ona kötü davranan korkunç Dursleyler’le başa çıkabilmek için kafasında uydurduğunu öne süren trajik bir teori var. HAYIR! Bunu kabul etmiyoruz!

9. Profesör McGonagall Bir Ölüm Yiyen’dir

HAYIR! KESİNLİKLE HAYIR! Bu teoriyi hiç tasvip etmesem de, en azından ardındaki düşünce açıklanmalı. Bu saçma teori, McGonagall’ın Harry’nin ailesinin öldürüldüğü gün Yoldaşlık’tan habersiz Privet Drive’da gizlendiği gerçeğinden doğuyor. Dahası, bazı Potter hayranları onun Voldemort’un ilk ortadan kaybolduğu zaman bunu kutlamaya gönülsüz oluşunu ve esasen ona karşı savaşmak için hiçbir şey yapmamış olmasını ilginç buluyor. Eğer buna inandıysanız kitapları en kısa sürede yeniden okumanızı öneririm.

boom-bitch

8. Kurtadam Draco

Şimdi tamam, bu teori oldukça eğlenceli ve bayağı da mantıklı. Harry Potter ve Melez Prens’te Draco’nun etrafta hasta ve gergin bir şekilde dolaştığını hatırladınız mı? Hepimiz bunun, Draco’nun Dumbledore’u öldürmeye hazırlanması yüzünden olduğunu düşündük. Teori der ki Draco tam olarak bir Ölüm Yiyen değil çünkü Karanlık İşaret’i yok. Onun yerine, Fenrir Greyback’in onu çocukken ısırdığı düşünülüyor. Ama bu gerçekten sadece bir teori, Rowling’in kendisi de böyle söyledi:

“Böylesini hiç görmedim. Draco kesinlikle bir kurtadam değil (ve Snape de vampir değil).”

7. Nagini Voldemort’un Karısıdır

Görünüşe göre, Voldi’ciğimizin yerde yılan formunda sürünmeyi tercih eden ya da bu formda sıkışıp kalmış Animagus bir karısı olduğunu öne süren bir teori var. Bu eğlenceli bir teori eğlenceli olmasına da hiç oluru yok! Her şeyden önce, Adı Anılmaması Gereken Kişi kimseye sevgi veya ilgi göstermez. (Eğer gösterecek olsaydı bu Bellatrix Lestrange olurdu.) Ayrıca kendisi tüm zamanların en güçlü büyücülerindendi, yani eminim ki “karısını” yılan formundan çıkarmanın bir yolunu bulurdu.

voldemort-nagini

6. Lily Potter Hermione’nin Kedisi Crookshanks’tir

Bu teorinin, Crookshanks’in her zaman fare şeklindeki Scabbers’ı (Kılkuyruk) kovaladığı gerçeğini göz önünde bulundurursak bir çıtır oluru var. Lily Potter’ın yalnızca bir Animagus olduğuna değil, ayrıca o uğursuz gecede hayatta kaldığına inananlar da var. Bundan pek emin değilim. Kabul etmeliyiz ki Crookshanks’in erkek bir kedi olduğu gerçeği var. Ayrıca, Harry’nin Dursleyler’le yaşadığı onca yıl boyunca neredeydi? 

5. Draco İyi Biridir

Bu teori ancak  Sırlar Odası’nın film versiyonunu dikkate alırsak işler. Filmin başlarında Draco, Flourish ve Blotts’da takılırken rastgele bir kitaptan bir sayfa yırtıyor. Daha sonra, Hermione taşlaşmış halde bulunduğunda Harry ve Ron, bir kitaptan yırtılmış ve Basilisk’i anlatan bir kağıt buluyorlar. Teori der ki Draco aslında babası Lucius’un neyin peşinde olduğunu biliyordu ve Hermione’ye bu bilgiyi sızdırdı. Pek tatmin olmasak da mantıklı olabilir… belki. Ya da Draco sadece pislik yapıp biçare kitapları mahvediyordu.

malfoy-kedavra

4. Potter Gerçekten de Kokuyor Olabilir

Eğer bu teoriye inanıyorsak eski “Kokuşmuş Potter” rozetlerimizi yeniden takmak zorunda kalabiliriz. Ateş Kadehi’indeki banyosu dışında Sağ Kalan Çocuk’un tüm seri boyunca kişisel hijyenini sağladığından hiç bahsedilmiyor. Eminim ki olay tam olarak bu değildir… umarım.

 3. Neville Longbottom öteki Seçilmiş Kişi

Bu çok mantıklı olan çok önemli bir teori. Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda Dumbledore’un Harry’ye söylediklerini hatırlayın: “Sibyll’in kehaneti iki büyücü çocuğa da uygulanabilir: İkisi de o yıl Temmuz’un sonunda doğdu, ikisinin de ailesi Yoldaşlık’tandı, ikisinin ailesi de Voldemort’tan üç kere güç bela kaçtı. Biri, elbette ki, sensin. Diğeri ise Neville Longbottom.” BİR DÜŞÜNSENİZE! Neville’ın seri boyunca karakter gelişimi inanılmaz. Ağzı süt kokan inek öğrenci modelinden Hogwarts’ı savunan ve Godric Gryffindor’un kılıcıyla Nagini’nin başını kesen birine dönüşüyor.

neville-cool

 2. Yamyam Voldi 

Karanlık Lord’u ve onun edepsiz tercihlerini bilerek bu teori bence oldukça makul. Tek bildiğimiz Voldemort’un yedi Hortkuluğu olduğu, ancak ruhunu bölmek için birini öldürmek dışında bir Hortkuluk’un nasıl yapıldığı çok net değil. J.K. Rowling’in kendisi bile Hortkuluk yaratmayı detaylıca tartışmadığını çünkü olayın çok fazla korkunç olduğunu söyledi. Yamyamlıktan başka daha dehşet verici ne olabilir ki?

 1. Dursleyler Harry’den Hortkuluk Olduğu İçin Nefret Ediyordu

Hepimiz Muggle’larla ilgili güzel şeyler bulmayı seviyoruz, işte o yüzden  Dursleyler’in Harry’ye karşı olan kötü davranışları için birkaç açıklama olmalı. Hortkuluklar insanı çıldırıtıyor! Ron’un Slytherin’in Madalyonu’nu taktığı zamanki hallerini hatırladınız mı? Eğer siz de on yıl boyunca yaşayan, nefes alan bir Hortkuluk ile aynı evde yaşasaydınız, muhtemelen çok da kibar ve arkadaş canlısı olmazdınız.

dursley-potter

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
26 Yorum