Harry Potter Hayranlarının Mutlaka Göz Atması Gereken Ev Dekorasyonu

Harry Potter ev dekorasyon

Bir Harry Potter hayranı tarafından yapılan bu özel dekorasyon, görenleri adeta büyülüyor! Kitap sayfaları artık çok daha yakınınızda olacak.

Serinin ilk kitapları çıktığında çocuk olan isimler şimdilerde büyümüş evlenmiş ve hatta çocuk sahibi olmuş kişiler. Fakat yıllar geçse de içlerindeki Harry Potter sevgisi hiçbir zaman eksilmedi. Emin olabilirsiniz, bunu kendimizden de biliyoruz. Hatta bazıları için bu sevgi giderek arttı ve kendi çocuklarının da Harry Potter’la büyümesi için bir şeyler yapmaya başladılar.

Büyücülük dünyasına duyulan bu hayranlığın ev dekorasyonuna kadar geldiği son örneklerden biri de iki yaşında bir çocuğa sahip olan Kylie Lyons.

Harry Potter ev dekorasyon

Lyons bir ucuzluk pazarında sadece 1 sterlin’e aldığı Harry Potter kitabının sayfalarıyla duvarları, mobilyaları ve kapıları kapladı. Böylece sıkı bir Potter hayranı olan Lyons, seriye yönelik saygı duruşunu göstermiş oldu.

Metro.co.uk sitesine konuşan isim, bu sürecin inanılmaz derecede basit ve ucuz olduğunu söyleyerek aslında isteyen herkesin benzeri bir tasarım yapabileceğini de açıkladı.

27 yaşındaki Kylie, hayranı olduğu Harry Potter serisinin eski kitaplarının sayfalarının duvar kâğıdı olarak da benzer bir etki yaratabileceğini fark etti. Bu yüzden ona sadece 1 sterline mal olan bir kopya seçti ve işe koyuldu. Konuyla ilgili olarak da şunları söyledi:

“İlk önce kapımda denedim çünkü çok boğucu bir kapıydı ve biraz canlandırmak istedim. Yaptığım çalışma kapı üzerinde harika durdu, bu yüzden hemen hemen her şeye uygulayabileceğimi ve iyi bir görünüm alabileceğini fark ettim. Başlangıçta bunu yatak odamın kapısına, sonra da bir duvara yaptım ve sonra eski çekmeceli sandığımın görünüşünden hoşlanmadığımı fark ettim. Bu yüzden onun üzerinde de denemeye karar verdim.”

Kylie, tek ihtiyacı olanın tutkal, vernik ve bir fırça ve aynı zamanda fedakarlık yapmanız gereken kitabın bir kopyası olduğunu söylüyor.

Harry Potter ev dekorasyon

Lyons son olarak en sevdiği tasarımının çekmeceli sandık olduğunu belirtti. Üstteki fotoğrafta da görüldüğü gibi daha güzel gözüksün diye yeni kalay sapları taktı.

Kylie gibi farklı farklı bir hayran da kendi evini büyücülük dünyasına göre dekore etmiş durumda. Hemen aşağıda birkaç örneğine göz atabilirsiniz.

Harry Potter ev dekorasyon

Peki ya sizler bu tasarımları nasıl buldunuz? Siz de benzeri şekilde bir şeyler yapmayı denediniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

* * *

* Harry Potter Dünyasında Mutlaka Yaşamak İsteyeceğimiz 5 Ev