Lee Jordan’ı Örnek Almak İçin 7 Harika Sebep

lee jordan

Lee Jordan‘ın en az Fred ve George kadar karizmatik bir karakter olduğunu kabul etmemiz gerek. Ancak ne yazık ki filmlerin her şeyi bir iki saate sıkıştırma huyu yüzünden kendisi kesilip atıldı. Onu onurlandırmak da bizlere düştü elbette. Gelin MuggleNet‘in hazırladığı bu listeyle, bir insanın Lee Jordan‘dan örnek alabileceği harika konulara şöyle bir bakalım.

1. Kendisi dürüstlüğün insan formuydu!

“OTUZ – SIFIR! ALIN BAKALIM, SİZİ PİS, HİLEBAZ–”

“Jordan, eğer tarafsız bir şekilde anlatamayacaksan -!”

“Olduğu gibi anlatıyorum, Profesör!”

– Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

giphy

2. Umbridge’in gülünç hale gelen Eğitim Kararnamelerini onun yüzüne çarpmaktan çekinmezdi.

“Patlamalı Pişti’nin, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma ile hiç ilgisi yok, Profesör! Bu sizin dersinizle ilgili bir bilgi değil!”

– Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

giphy

3. En iyi iki arkadaşının hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı oldu.

“Eh,” dedi Fred, ellerini çırparak, “bütün gün burada durup laklak edemeyiz, Lee’yle konuşmamız gereken bir iş var. Sonra görüşürüz.”

– Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

giphy

4. Başkalarının başarılarını takdir ederdi.

“Çok zekice!” diye bağırdı Lee Jordan. “Nefis buluş! Ne gelişti ama! Bir arabayla dosdoğru Şamarcı Söğüt’e çarpmak, insanlar yıllarca bunu anlatacak!”

– Harry Potter ve Sırlar Odası

giphy

5. Fred ve George okulu terkettiğinde Lee, Umbridge’e karşı çıkarılan savaşı amansızca devam ettirdi.

Yeni takılan kapıya rağmen, biri Umbridge’in odasına kıllı burunlu bir Burnuk sokmayı başarmış, Burnuk da parlak nesneler bulma hevesiyle derhal odayı darmaduman etmiş ve Umbridge içeri girdiğinde onun üzerine atlayıp güdük parmaklarındaki yüzükleri kemirmeye çalışmıştı.

– Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

giphy

6. Korkunun ve karmaşanın hüküm sürdüğü İkinci Büyücülük Savaşı sırasında Lee hayatını riske atıp bir radyo istasyonu kurarak insanlara bilgi ulaştırdı.

“Sayın dinleyiciler, sizden birkaç dakikanızı Ölüm Yiyenler tarafından öldürülen Ted Tonks, Dirk Cresswell, Bathilda Bagshot, Gornuk ve adı bilinmese de üzüntüyle hatırlanan nice kişinin anısına sessizliğe davet ediyorum.”

– Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

giphy

7. En nihayetinde Hogwarts şatosunun gizli geçitleri hakkındaki bilgisi ile savaşın son cephesine büyük bir katkı sağladı.

Harry bir köşeyi hızla döndü ve Fred ile birlikte heykeli gizli bir geçidi saklayan başka boş bir kaidenin yanında duran, içlerinde Lee Jordan ile Hannah Abbott’un da bulunduğu küçük bir grup öğrenci buldu. Asalarını çekmiş gizli deliği dinliyorlardı.

– Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

giphy

Lee Jordan sadece Fred ve George‘un en iyi arkadaşı değildi. Hepimizin örnek alması gereken, muhteşem biriydi. Kendisine filmlerde neredeyse hiç yer ayrılmadı. Kitaplarda da baş karakterlerde kadar çok yer kaplamadı. Arka planda kalan bir karakter gibi görünse de Harry Potter dünyasını ayakta tutan karakterlerden biri oldu. Kendisini sevgiyle anıyoruz!

Lee Jordan hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir