Molly Weasley Hakkında Yeniden Hatırlamak İsteyeceğiniz 14 Şey

molly-weasley-kovuk

Molly Weasley, seri boyunca Harry’ye ve belki de hepimize annelik yapmıştı. Onun yeri birçoğumuzda ayrıdır. Gelin bu muhteşem kadın hakkında yeniden hatırlamak isteyeceğimiz bazı olaylara hep birlikte göz atalım!

1. Safkan bir büyücü ailesi olan Weasley’lerin annesidir ve yine başka bir safkan büyücü olan Prewett Ailesi‘nden gelmektedir.

2. Arthur Weasley ile evi olan Molly’nin, bu evlilikten 7 çocuğu olmuştur; Bill, Charlie, Percy, ikizler Fred ve George, Ron ve Ginny.

3. Molly’nin iki erkek kardeşi ilk kurulan Zümrüdüanka Yoldaşlığı‘nın üyesiydi ve Voldermort’un büyücü dünyasını ilk ele geçirme çabaları sırasında öldürüldüler.

4. Molly de Hogwarts mezunuydu ve Arthur Weasley ile burada tanışmıştı. Mezuniyetten kısa bir süre sonra genç çiftimiz birliktelikleri için kaçmıştı. Voldemort ise bu sıralar güç kazanmaya çalışıyordu.

molly-weasley-ve-harry

5. Harry’yi kanatlarının altında alan Molly, onun koruyucu annesi olmuştu. Harry Potter ve Felsefe Taşı kitabında, Molly ve Harry Peron 9 ¾‘te tanışıyorlardı ve Molly ona yardımcı oluyordu. Harry’nin Hogwarts’ta geçireceği ilk yılbaşında, Molly kendi çocuklarına yaptığı gibi Harry’e de bir el örgüsü kazak gönderiyordu. Tabii daha öncesinde, Ron annesine yazdığı mektupta Harry’nin hediye beklememesine üzüldüğünü belirtiyordu.

6. Fred, George ve Ron’un uçan arabayı yürüttüklerini fark ettiği zaman Molly o kadar sinirlenmişti ki çocuklarını bahçe cini yapacaktı.

gilderoy lockhart

7. Hiçbir zaman itiraf etmese de Gilderoy Lockhart’ın kalbinde ayrı bir yeri var.

8. Voldemort’un dönüşü esnasında, ailesini Dumbledore’u desteklediği için terk eden Percy, Londra’ya taşınmıştı. Molly, oğlu ile konuşmaya gittiği zaman birden kapısının önünde belirmiş ancak Percy kapıyı annesinin suratına kapatmıştı. Molly’yi asıl harap eden ise, yılbaşında Percy’nin kendisi için örülen kazağı geri yollamasıydı.

9. Grimmauld Meydanı 12 Numara’da böcürt ile yüzleştiğinde, en büyük korkusunun ailesinden birine ya da Harry’ye bir şey olması olduğu ortaya çıkıyordu.

10. Molly, Bill’in Fleur Delacour olan ilişkisini hiç onaylamıyor hatta eve sık sık belki fikri değişir diye Nymphadora Tonks’u davet ediyordu. Ancak Molly’nin Fleur ile ilgili düşünceleri, Astronomi Kulesi’ndeki savaşta yaralanan Bill’i terk etmeyi reddetmesinden sonra değişti.

FleurDelacour-Hogwarts

Fleur Delacour:

“Onunla evlenmek istemeyeceğimi mi düşündün ya da umdun? Nasıl göründüğünü hiç umurumda değil, ben ikimize yetecek kadar güzelim ve tüm yara izleri de kocamın ne kadar cesur olduğunun birer göstergesi.”

Molly:

“Büyük halamız Muriel’de goblin yapımı çok güzel bir taç ve onu senin için ödünç alabileceğimi düşünüyorum. Bill’e çok düşkündür ve bilirsin işte, taç sende harika durur.”

11. Harry’nin doğum gününde Molly ona, daha önce kardeşi Fabian’a ait olan bir saat hediye eder. Harry o kadar duygusallaşır ki daha konuşmasını bile bitirmeden ona sarılır.

12. Hogwarts Savaşı sırasında, Fred öldüğü zaman Molly yıkılır, onun göğsünün üzerine başını yaslar ve ağlar.

molly-weasley-duello

13. Hogwarts Savaşı sırasında, Bellatrix Leastrange’in yapmış olduğu bir lanet az kalsın Ginny’i öldürüyordu. Bunun üzerine Bellatrix ile savaşmaya başlayan Molly, pek çok kişiye göre serinin en sıkı lafını ediyordu, “Kızıma dokunamazsın, seni sürtük!” ve Bellatrix’i öldürüyordu. En iyi korumasının öldürülmesi ile çileden çıkan Voldemort Molly’yi öldürmeye çalışıyor ancak Harry onu koruyordu.

14. Serinin sonunda, Molly ve Arthur’un on iki torunu vardı. Percy aileye geri dönmüş ve kızlarından birine annesinin adını vermişti.

Kaynak: harrypotterlexposition.fr

Molly Weasley’nin bir Norveç Pütürlüsü’nden bile daha korkutucu olduğu 7 ana göz atmak için buraya tıklayın!

Site Yorumları
3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir