Harry Potter’ın Meşhur “Öfke Problemi” Doping Yapmasından mı Kaynaklı?

Biliyoruz ki Harry Potter‘ın Zümrüdanka Yoldaşlığında başlayan ve Melez Prens‘te de kurtulamadığı bir öfke problemi vardı. Yeni bir teori bunun steroid kullanımının yan etkisi olarak ortaya çıkan öfke probleminin büyücülük versiyonu olduğunu iddia ediyor

Reddit‘te bir hayran sıvı şans olarak bilinen Felix Felicis iksirinin aslında bir şans iksiri olmadığını, sadece performans artırıcı ilaçların büyücü versiyonunu olduğunu öne sürdü. Biraz düşündüğünüzde bu mantıklı gelebiliyor. Harry’nin Dumbledore ile olan derslerinde öğrendiği kadarıyla genç Tom Riddle Slughorn‘a hortkuluklar hakkında soru sormuştu. Ancak büyük öneme sahip bu anının sonu büyüyle değiştirilmişti. Harry de tabii ki kazandığı Felix Felicis iksirini bu anıyı elde etmek için kullanıyordu.

İksir sağ olsun Harry’nin tartışmaya açık sosyal kavrayışı daha da iyi oluyordu. İksiri içer içmez Slughorn‘u ikna edip gerçek anıyı almak için Hagrid‘in kulübesine, Aragog‘un cenazesine gitmesi gerektiğini biliyordu.

İksir anıyı elde etme sürecinde Harry‘ye yardımcı olsa da aslında hiç de büyülü değildi. İksir gerçek hayattaki performans artırıcı ilaçlar gibi Harry‘nin sadece doğal becerilerini iyileştirmişti.

Karşı argüman da elbette Harry‘nin iksiri içtiğinde Dean ve Ginny‘nin ayrılmış olması oldu. Bu oldukça şanslı ve Harry‘nin kontrolü dışında bir işti. Ancak Harry‘nin karşılaştığı kavga hiç de rastgele değildi; ikili arasındaki ateş uzun zamandır büyüyordu. Harry ise bunu şimdi fark etmişti.

Harry, artan şansına doğrudan bağlı olarak etrafında olan küçük olayların farkına varıyordu. Dean ve Ginny kısa bir kavga ediyor, Lavender Ron‘u Hermione ile birlikte görüyor. Bunlar her yerde ve zamanda olabilir şeyler. Hatta aslında gerçek “şans” bile olabilir.  Ancak Harry artık bunlara dikkat ediyordu.” diyor Reddit yazarı.

Peki siz bu çılgın teori hakkında ne düşünüyorsunuz? Yılların Sıvı Şans’ı, öylesine bir Redbull’dan farksız mıymış?


Sitemizde bulunan diğer teoriler için buraya tıklayabilirsiniz!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
6 Yorum