Rowling, Dumbledore’un Ölümünü “Azkaban Tutsağı”nda Söylemiş miydi?

dumbledore-olurken

Evet, yine ilgi çekici bir teori ile karşınızdayız!

Eğer gerçek bir Harry Potter hayranıysanız kitaplarını yüzlerce kez okumuş, filmlerini binlerce kez seyretmişsinizdir. J. K. Rowling’in yarattığı ve çeşitli ipuçları ve işaretlerle zengin bir şekilde detaylandırdığı Büyücülük Dünyası’nı hala özlüyoruz. Böyle düşünen ve kitapları muhtemelen bininci kez okuyan birileri bizim için her şeyi değiştirecek bir şey fark etmiş. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda, biz Ruh Emicilere ve Sirius’un hangi alemde olabileceği ile ilgili son derece meşgulken, Rowling bizi Dumbledore’un yaklaşan ölümüyle ilgili uyarıyormuş meğerse. Hala bizimle misiniz?

“Ateşoku” adlı 11. Bölüm’de, Harry, Ron ve Hermione Noel yemeği için Büyük Salon’a inerler. Oraya vardıklarında bütün Bina masalarının bir kenara itilip Salon’un ortasında tek bir masa bırakılmış olduğunu görürler. Masada hali hazırda Dumbledore, McGonagall, Snape, Sprout ve Flitwick oturmaktadır. Favori huysuz hadememiz Mr. Filch de oradadır. Bizim üçlü dışında üç Hogwarts öğrencisi daha masada yerini almıştır. Rowling onları, “İki tane korkunç derecede gergin bakışlı birinci sınıf öğrencisi ile beşinci sınıflardan asık suratlı bir Slytherin,” olarak tanımlıyor. Toplamda 12 kişi mevcuttur. Tam yemeğe başlayacakları sırada, Profesör Trelawney aniden Büyük Salon’da ortaya çıkar. Dumbledore ayağa kalkıp onu karşılar ve, “Sybill, ne güzel bir sürpriz,” der. Kibar biri olduğu için yemeğe katılması için onu da davet eder. Trelawney hemen kafayı yer. “Böyle bir şeye cesaret edemem, Müdür’üm! Eğer masaya oturursam 13 kişi oluruz, bundan daha uğursuz başka bir şey olamaz! Asla unutmayın, 13 kişi birlikte yemek yerse, ilk kalkan ilk ölen kişi olacaktır!” der. Tabii ki kimse Trelawney’yi ciddiye almaz çünkü onun kehanetleri genelde boştur ayrıca Noel hindisi de soğumaktadır.

Trelawney

Ancaaak, hepimizin gözden kaçırdığı bir şey var

Ron’un cebinde tüm o zaman boyunca Scabbers (nam-ı diğer Kılkuyruk) vardı. Yani Trelawney oraya geldiğinde onlar zaten 13 kişiydiler, 12 değil.

VE DUMBLEDORE AYAĞA KALKTI!

3o85g3u3lQc7EZmyvm

Harry Potter serisini elli yıl içinde yüksek ihtimal yine okuyacağız ve her defasında yeni bir şeyler bulacağız. Bunlardan sonra eğer keşfettiğimiz tek bir şey varsa o da bu yazıdaki hiçbir şeyin tesadüfi olmadığıdır.

Ve artık hepimiz Trelawney’nin kehanetleriyle dalga geçmememiz gerektiğini de iyi biliyoruz.

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
12 Yorum