Severus Snape’in İyi Tarafta Olduğu Aslında Bize Çok Önceden Gösterilmişti!

Severus-snape-ates-kadehi

Severus Snape‘in iyi tarafta olduğu gerçeği, belki de bizlere çok önceden fısıldanmıştı! İşte o ipuçları, bakalım sizin de gözünüze takılmış mıydı?

Harry Potter kitap serisini elinize ilk kez alıp sayfalarını şöyle içinize çekmeye başladığınız vakit oldukça stresli bir işin altına girmiştik. Hatırlayın. Bir sonraki adımda neler olacak, sonunda neler patlak verecek? Ancak Harry Potter ve Melez Prens‘in giriş sahnesinde hepimizin sırtından bıçaklandığını hissettiği bir ana, Snape‘in Voldemort‘un emirleri dahilinde Draco‘ya yardım edeceğine dair yemin edişine tanıklık ettik. Snape’in aslında Dumbledore‘un isteklerini yaptığını bilemezdik. Tabii bunun nedeni de kaçırmış olduğumuz DAŞ gibi KAYA gibi gözümüzün önündeki bir ipucu…

Bu ipucu nedir hala emin değilseniz, Ateş Kadehi‘ne bir göz atmanızı öneriyoruz. Öyle ki Düşman-Camı bize, Snape’in kötü adam olması gibi bir ihtimal asla ve asla olmaz, olamaz diyor ve bu gerçeğin gözümüzün önünde durduğunu anlatıyor.

Hatırlarsanız Düşman-Camı sahte Deli-Göz Moody‘nin sahip olduğu bir sihirli ayna. Deli-Göz bu aynanın gerçek düşmanları ortaya çıkardığını Harry’ye anlatmıştı. Kitabın son kısmında öğrendiğimize göre de Moody aslında Ölüm Yiyen Barty Crouch Jr.‘dı.

Alastor-Mad-Eye-Moody

Dumbledore, McGonagall ve Snape‘in, Harry’yi kurtarmak için Crouch’un ofisine daldıkları sahneyi bir göz önüne getirelim. Üçünün de Düşman-Camı’nda göründüğünü fark etmiş miydiniz? Bunun anlamı üçünün de Crouch’un, daha da önemlisi Ölüm Yiyenler’in düşmanı olmasıdır. İşte bu, Snape’in gizliden gizliye Ölüm Yiyenler’e çalışmadığını şüpheye mahal vermeyecek şekilde kanıtlıyor.

Eğer hala konu hakkında şüphelerinizi gideremediysek, bir başka ipucuna daha bakalım. Snape odaya girdiği anda Düşman-Camı’ndaki yansımasına bakıyor. Niye aynaya baksın ki? Bunun sebebi Karanlık İşaretinden dolayı Voldemort’un döndüğünün farkında olması ve yakın zamanda onun huzuruna çağrılacağını bilmesi. Burada Voldemort’un öngöremediği, Snape’in artık Ölüm Yiyenler’e olan inançlarını terk edişi ve Dumbledore’a sadık oluşudur.

Yani Snape bir gizli operasyon yürütüyor olsaydı, bu durumun açığa çıkmasından korkarak hareket edecekti. Yani Düşman-Camı’na bakmak, kimliğinin açığa çıkıp çıkmadığını kontrol etmekti bir bakıma.

İnsanların onun hakkında ettiği sözlere rağmen Snape’in cesaretine tanık olmak oldukça güzel. Özellikle de Voldemort onun sadakatini sorgularken ve Düşman-Camı ile açığa çıkabilecekken hala Dumbledore’a sadık kalması…

Severus Snape gönüllerimizin de karanlık, melez prensi olmayı geç de olsa başardı elbet. Onun aslında bir Ölüm Yiyen olduğunu öğrendiğimiz ilk hikaye virajında neler hissettiğinizi ve kendi içinizde de bir sadakat sorgulaması yapıp yapmadığınız lütfen bizlerle paylaşın. Siz, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Öğretmeni Snape’in aslında Koca Yürekli Snape olduğunu çözebilmiş miydiniz?

Kaynak: Hypun

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
34 Yorum