Voldemort’un Ateş Kadehi’ndeki Gelişmemiş Bedeni Aslında Birilerinin Bebeği miydi?!

lord voldemort ates kadehi

İyi bildiniz, bir teoriyle daha sizlerleyiz. Reddit’te rastladığım, oldukça ilgimi çeken ve birçok kişi tarafından da olumlu karşılanan bu teoriye gelin yakından göz atalım.

Bildiğiniz üzere Ateş Kadehi’nde Voldemort, yeni benliğine kavuşmak için bebek gibi gelişmemiş bir beden kullanmıştı. Teori de esasında bu bedene nasıl sahip olduğu ya da nereden elde ettiği üzerine şekilleniyor.

Bertha Jorkins’i hatırlarsınız. Kendisi bir zamanlar Bakanlık’ta, Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi’nde çalışan bir cadıydı. Derken, 1994 yılında çıktığı Arnavutluk yolcuğu sırasında esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

Sirius Black onun için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Onunla aynı zamanda Hogwarts’taydık, baban ve benden birkaç yaş büyüktü. Her şeye burnunu sokardı ama hiç beyni yoktu. Bu iyi bir kombinasyon değil, Harry. Tuzağa düşürülmesi oldukça kolay biri.”

Sirius’un sözlerinin boşuna olmadığını çok geçmeden öğrenmiştik. Bertha, bir gece Kılkuyruk tarafından kaçırılmış ve o zamanlar Arnavutluk’ta saklanan  Lord Voldemort’a teslim edilmişti. Kitapta öğrendik ki işkence yoluyla Bertha’dan hem müridi Barty Crouch Jr’ın  Azkaban’da oluşu hem de Üç Büyücü Turnuvası’yla ilgili, Harry Potter’ı öldürme yolunda kullanabileceği çok önemli bilgiler edinmiş ve Rowling’in açıklamalarına göre de Nagini’nin bir Horktuluk’a dönüşümünde kullanmıştı.

Peki Voldemort Bertha’yı yalnızca bu bilgiler için mi kullanmıştı?

İşlerin ilginçleştiği noktaya işte şimdi geliyoruz. Birtakım kişilere göre Voldemort’un kullandığı o gelişmemiş beden aslında Bertha Jorkins’in bebeğiymiş! Bebeği bir şekilde büyüleyip ruhuna fiziksel bir şekil vermek için kullanmış.

kilkuyruk ates kadehi

Aslında burada fetüs kelimesinin kullanılması daha doğru olacak çünkü teori Bertha’nın doğum yapmadığını, fetüsün henüz karnındayken alındığını ileri sürüyor.

Hatta ve hatta bu konu üzerine o kadar çok ileri gidilmiş ki Bertha’yı hamile bırakanın Kılkuyruk ya da Voldemort olabileceğini söyleyenler dahi mevcut. Gerçi bu düşünceye karşı Bertha’nın yalnızca bir haftalığına kaybolduğu ve Kılkuyruk veya Voldemort tarafından hamile bırakılmaya yetecek kadar yaşamadığını söyleyenler de var. Ama bu demek değildir ki kaçırıldığında hamile değildi!

Bir an için bebeğin babasının gerçekten de Voldemort olduğunu düşünelim. Tamam adam sosyopat ama kendi çocuğunu öldürmek olayı tamamen bambaşka bir seviyeye taşıyor. Hoş gerçi Hortkuluklar’ı yamyamlıkla yaratma ihtimali olan birinin ahlaki limitlerini tartışmak bizim ne haddimize, orası ayrı.

Kısaca toparlayacak olursak, Bertha Jorkins kaçırıldığında ondan yalnızca bilgi alınmadı, kendisi öyle ya da böyle, bir şekilde hamileydi ve Voldemort onun bebeğini alarak kendi bedenini yeniden oluşturacak olan büyü için kullandı. Gerçekten de kan dondurucu bir teori değil mi?

Peki ya sizin konuya ilişkin fikirleriniz neler?

Voldemorts rudimentary body concept artwork for HP4 movie

Sitemizde bulunan diğer teorilere buradan ulaşabilirsiniz!

12 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir