Fantastik Canavarlar ve Harry Potter Filmleri Arasındaki 9 Büyülü Benzerlik

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar filmi eleştirilebilecek tüm yanlarına rağmen ilk izlediğimizde bizi etkilemişti. Bunun büyük bir nedeni elbette filmi bizi karşılayan eski bir dost olarak görmemizdi. Bu eski dost Harry Potter oluyor. Fantastik Canavarlar filmi Harry Potter filmlerine gönderme yaptığı bir çok sahne ile de bizleri almıştı. Mugglenet camiası filmdeki bu sahneleri bulup toplamış, bizler de sizler için çevirdik!

1. Görünmez Lolipop Hırsızı

Azkaban Tutsağı filminde görünmezlik pelerininin altındayken Neville’in elinden lolipopunu almıştı. Bu sahnenin benzerini Fantastik Canavarlar filminde görmek de mümkün. Gizilgen evinden kaçıp ortalıkta dolanırken sokaktaki bir çocuğun elinden lolipopunu kapıyor.

2. Yumurtadan Çıkma Sahnesi

Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde üçlümüzü Hagrid’in kulübesinde illegal olarak getirdiği bir yumurtanın çatlamasını izlerken görüyoruz. Fantastik Canavarlar filmi sadece o sahneyi filmin kahramanları ile canlandırmakla kalmıyor. İlk Harry Potter filminin müziğini çalarak da gözlerimizi dolduruyor.

3. “Ağzında bir şey var…”

Ağzınızın kenarında yiyecek içecek artığı ile insan içine çıkmaz istemezsiniz değil mi? Ron da Newt da bir kahraman gibi davranıp karşısındaki insanları bu dertten kurtarıyor. Ron Melez Prens‘te Hermione’yi dudağında kalan kaymak birası için uyarırken Newt da Tina’nın yüzündeki hardal lekesi için uyarıyor.

4. Garip Kötü Adam Kucaklaşması

Yukarıdaki iki sahnede de içiniz bir garip olmadı mı? İki filmde de kötü adamlarımızın sevgi gösterisi oldukça garip bir görüntüye neden oluyor. İnanmıyorsanız Draco ile Credence‘a sorun.

5. Priori Incantatem

Fantastik Canavarlar filminin en heyecanlı anlarından birinde, Tina ve Graves çatışırken asaları yaptıkları büyüler ile küçük bir an için birleşiyor. Bu sahne Ateş Kadehi ve Ölümcül Yadigarlar‘ın ikinci bölümündeki Harry ve Voldemort sahnelerine çok benziyor.

6. Bakanlık ve MACUSA

Harry’nin Sihir Bakanlığı‘na ilk defa adım atması ve Newt’ın MACUSA’ya ilk kez gelmesi çok fazla benzerlikler var. Bunlardan biri iki filmde de bakanların bakanların devasa fotoğraflarının asılı olması.

7. Asansörler

Harry ve Newt filmlerde bakanlık binalarındaki avluyu geçtikten sonra gidecekleri yer için asansöre biniyorlar.

8. Departmanlar Arası İletişim

Cadılar ve Büyücüler iş içinde haberleşmek için origami yapmayı seviyorlar sanırım. Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminde Arthur Weasley asansördeki kağıt uçakların bölümler arası mektuplaşmalar olduğunu söylüyordu. MACUSA da benzer bir yöntem kullanıyor. Onlar da mektupları hayvanlara dönüştürüyorlar.

9. Büyüyü Herkes Seviyor

Yayınlanan sahnelerde gördüğümüz, Jacob’ın, “Büyücü olmak istiyorum!” repliği filmden çıkartılmış olsa da Ateş Kadehi filminde Harry’nin, “Büyüyü seviyorum!” deyişine bir selam çakma gibi duruyor.

Sizin fark ettiğiniz ortak sahneler var mıydı? Bizlerle paylaşmayı unutmayın!

⁠⁠⁠Evapsie!
Site Yorumları
5 Yorum