Harry Potter Kitaplarından Sonra Neville Longbottom’a Ne Oldu?

Neville Longbottom Harry Potter

Neville Longbottom, çocukluk yılları ve yetişkin zamanları arasındaki gelişimi açısından en büyüleyici insanlardan biri olmuştur. Harry Potter ve arkadaşlarının hikâyelerine başından beri konuktu. Dahası belki de Seçilmiş Çocuk Neville olabilirdi. Fakat hikaye bittikten sonra Neville neler yaptı? Screenrant aracılığıyla, Neville’in yaşamına göz atıyoruz.

Aktör Matthew Lewis, sekiz film boyunca Neville karakterine hayat verdi. Başlangıçtan en sona dek görebildiğimiz pek az karakterden biri de Neville idi. Seri bittikten sonra J.K. Rowling, Neville’in sonraki yaşantısı hakkında birkaç bilgi paylaştı.

Neville Longbottom Hogwarts’a Harry, Ron ve Hermione ile aynı yılda girdi. Üçlü ile beraber, ürkekliğine ve sakar hallerine rağmen Gryffindor’a seçildi. Neville, Harry Potter serisinin ilk yarısı boyunca ufak bir karakter olarak kaldı fakat büyük resim ortaya çıkmaya başladığında hikayenin önemli parçalarından biri olduğu anlaşıldı. Kehanete göre Voldemort Harry yerine Neville’in ailesini seçseydi, Neville Seçilmiş Çocuk olabilirdi. Fakat kaderi bir yana Neville bir kahraman oldu. Utangaç bir çocukluktan Hogwarts tarihindeki en cesur büyücülerden birine dönüştü.

Harry Potter

Her Zaman Sadıktı

Neville, Harry’ye sadıktı, özellikle Dumbledore’un Ordusu’na katıldıktan sonra. Okuldaki yedinci yılları sırasında Severus Snape müdür olduğunda Neville, Hogwarts içindeki isyana liderlik etmeye devam etti. Öğrencilerin Dumbledore’un Ordusu’na katılımı azalmaya başladığında bile Neville tehlikeye rağmen devam etti. Bu hazırlık süreci Hogwarts Savaşı sırasında ona çok yardımcı oldu. Voldemort ve Ölüm Yiyenler okula saldırdığında Neville D.O. üyelerini yardıma çağırdı ve korkusuzca savaştı. Cesareti, Godric Gryffindor’un kılıcını bulmasını sağladı, Nagini’yi, yani Voldemort’un son Hortkuluk’unu öldürdü.

Voldemort’un yenilgisinden ve İkinci Büyücülük Savaşı’ndan sonra Neville bir Seherbaz olarak çalıştı. Büyücülük dünyasının Karanlık Sanatlara ilgi duyan büyücülere karşı olan savunma sisteminin bir parçasıydı. Sonrasında ise Hogwarts’a döndü ve Pomona Sprout’tan sonra Bitki Bilim Profesörü oldu. Neville, öğrencilerin gözünde bir kahramandı ve sık sık Dumbledore’un Ordusu üyesi olarak tecrübelerini paylaşıyordu.

Büyük Yedi’nin Bir Parçası

Neville, Hannah Abbott ile evlendi. Hannah onun Hogwarts’tan sınıf arkadaşıydı ve Dumbledore’un Ordusu’nun bir üyesiydi. Çiftimiz bir süre Çatlak Kazan civarında yaşadı. Hiç çocukları olmadı fakat hayatta mutlulardı. Neville, Harry, Ron, Hermione ve Dumbledore’un Ordusu üyeleriyle her zaman görüşmeye devam etti. Harry ve Ginny, oğulları Albus Potter’ın vaftiz babası olarak Neville’i seçti.

neville longbottom e1473340845549

J.K. Rowling, Neville’i her zaman Harry, Ron, Hermione, Draco, Ginny ve Luna ile birlikte “Büyük Yedi” içinde görmüştü. Bu kadar hayranları olan bir karakterin kaderi hakkında bilgi vermesi önemliydi. Çocukları olmaması biraz şaşırtıcıydı fakat kendi çocukluğu sırasında sürekli tehlike altında hissetmesi, bu dünyaya bir çocuk getirme fikrinden kaçınmasına sebep olmuş olabilir. Neville daha çok, profesör olarak genç nesilleri etkilemeyi seçti. Harry Potter ile geçirdiği onca şeyden sonra eminiz ki mutlu sonu hak etti.

Sizler Neville hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten utangaç bir çocuktan cesur bir kahramana dönüşmesi etkileyici mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Neville Longbottom: Diğer “Seçilmiş Kişi”

* Harry Potter ve Neville Longbottom Arasındaki 13 İlginç Benzerlik

* Hogwarts’ta Herkesten Korkunç Zaman Geçirmeyi Başarmış Bir Kahraman: Neville Longbottom