Harry Potter 20. Yıl Özel Tayland Baskıları Görenleri Büyülüyor

harry potter tayland kapaklar

Harry Potter 20. Yıl Tayland özel baskıları görenleri büyülüyor! Arch Apolar tarafından hazırlanan kapaklar ayrıntılarıyla dikkat çekiyor.

Harry Potter serisi birçoğumuzun hayatında önemli bir yer tutuyor. Özellikle 2000’li yıllarda yüzlerce sayfalık kitapları 2 gün bile sürmeden bitiren birçok Potterhead vardır. Serinin en uzun kitabı Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın binden fazla sayfası bile hayranlar tarafından çarçabuk okunmuştur. Milyonlarca okuyucuya ve yüzlerce baskıya ulaşan kitap serisi bir dönem yazarını İngiltere Kraliçesi’nden bile daha zengin yapmış, filmleri de iyi bir gişe başarısına ulaşmıştı.

Normalde serinin son kitabı olan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları, 2007 yılında yani bundan tam 13 yıl önce yayınlanmıştı. Ülkemizde de Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu’nun başarılı ve hızlı çevirileri sayesinde aynı yıl içerisinde Türkçe olarak basılmıştı. Ardından serinin son filmi de 2011 yılında vizyona girdi. Ancak ne hayranların ne de yazarın Harry Potter macerasıyla işi bitmemişti.

Çoğunuzun bildiği üzere daha sonra gelen Pottermore sitesi (kısa bir süre önce Wizarding World’e dönüştü), sekizinci bölüm olarak sayılan Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunu ve pek tabii Fantastik Canavarlar film serisiyle macera devam etmekte. Ancak ne olursa olsun o ilk yedi kitabın gönlümüzde yeri ayrı. İlk defa 1997 yılında basılan Harry Potter ve Felsefe Taşı, yayınlanışının üzerinden 20 yıl geçtikten sonra 2017 yılında özel baskılara kavuşmuştu. Daha önce haberini de yaptığımız bu baskılara tekrar göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Harry Potter Tayland 20. Yıl Baskıları Hogwarts Şatosu Görünümlü Kutuyla Geliyor

Kutulu Set

Harry Potter serisi bir süre sonra farklı birçok ülke diline çevrildi. Bunlardan biri de Tayland’dı. İlk defa 2000 yılında basılan kitapların üzerinden tam 20 yıl geçince, Tayland’da yayın haklarına sahip olan NanmeeBooks da özel baskılarla hayranlarının karşısına çıktı. Serinin 2o. yılı için özel olarak hazırlanan baskıları ilk görücüye çıktığı andan itibaren birçok Potterhead’i büyüledi.

Özel olarak hazırlanan bu kutulu baskı kapakları, kendisi de bir Potterhead olan Tayland’lı çizer Apolar’a ait. Birbiriyle uyumlu olarak seyreden kitap kapaklarının illüstrasyonlarının çok iyi olmasının yanı sıra içerisinde o kitapla ilgili barındırdığı küçük detaylar bile, “Bu kitaplar bende olmalı!” demeniz için yeterli bir sebep.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Apolar tarafından hazırlanan bu kapaklara göz atalım.

Harry Potter ve Felsefe Taşı
Felsefe Taşı
Harry Potter ve Sırlar Odası
Sırlar Odası
Azkaban Tutsağı
Azkaban Tutsağı
Ateş Kadehi
Ateş Kadehi
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Zümrüdüanka Yoldaşlığı
Harry Potter ve Melez Prens
Melez Prens
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
Ölüm Yadigarları

Aynı zamanda serinin içerisinde yer aldığı kutu basit birkaç katlamayla yine içerisinde bolca detayı barındıran bir Hogwarts şatosuna dönüşüyor.

Tayland Kutulu Set

Kapakların çizeri Apolar, Felsefe Taşı’nın ilk görselini geçen yılın sonlarında, “Hayallerim gerçek oluyor,” notuyla paylaşmıştı.

Peki ya sizler bu kutulu seti nasıl buldunuz? Detaylar hoşunuza gitti mi? En çok hangi kapağı beğendiğiniz? Yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Kitap Hataları: Harry Potter ve Felsefe Taşı

Site Yorumları
4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir