Nedir Şu “Nagini” Meselesi?

Fragman henüz daha yeni yayınlandı ancak hayranlar dur durak bilmiyor. Gündeme bomba gibi düşen konu ise Nagini. Hepimizin merakla çözülmesini beklediği gizem hakkında birçok teori ve aklımıza takılan oldukça fazla soru var. Ancak şimdilik Wizards and Whatnot adlı sitenin hazırladığı yazıyla sürecin nasıl geliştiğini hatırlayalım.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde Nagini’nin görüneceği sırrı artık ortaya çıktı ama Nagini kim ve Harry Potter serisiyle bağlantısı ne?

Eğer henüz haberiniz olmadıysa, Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları’nın fragmanı resmi olarak yayınlandı. Fragmandan çıkarılacak çok şey vardı ancak en büyüğü Claudia Kim tarafından oynanan Nagini’nin ortaya çıkmasıydı.

Oyuncunun, en sonuncu Büyücülük Dünyası filminde yer alacağı biliniyordu fakat şimdiye kadar hiçbir şey kesinleşmemişti –kesinleştiğinde de hepimiz için büyük bir şok haline geldi. Yine de hiç kimse, karakterin neden bu kadar önemli olduğunu ve Harry Potter serisiyle nasıl bağlanacağını bilmiyor. Bu yüzden şimdi buna bir göz atalım.

Eğer Nagini’nin neden bu kadar büyük bir olay yarattığını bilmiyorsanız sıkıntı yok, kimseyi yargılamıyoruz. Hepimiz Büyücülük Dünyası’na farklı yollardan geldik. Önceki fragmanda Nicholas Flamel’in büyük bir rolü vardı ve birçok insan nedenini bilmiyordu. Şimdiyse önümüzde uzun uzun konuşulması gereken bir Nagini meselesi var.

Olur da kaçırdıysanız, Nagini, birden yılana dönüşen şu kız. Bu havalı bir hareketmiş gibi görünse de bedeli oldukça ağır. Nagini bir Maledictus, Bu da demek oluyor ki kendisi doğuştan bir kan lanetine sahip. Bu lanet, bahsi geçen kişinin eninde sonunda kalıcı olarak bir canavara dönüşmesine sebep oluyor.

Hayranlar, Claudia Kim’in -son fragman yayınlanana kadar karakteri Maledictus olarak biliniyordu- Voldemort’un yılanı Nagini olabileceğini de çoktan tahmin etmişti. Bu yönde birçok ipucu vardı ancak her şey ancak yeni fragmandan sonra doğrulanabildi.

Bu, bazı sebeplerden dolayı büyük bir mesele ama en iyi kısmı da Fantastik Canavarlar’la Harry Potter’ın, daha önce görülmemiş şekilde bir yerlerde birbirleriyle bağlantılı olması. Voldemort’un sadık yılanının aslında bir Maledictus olduğu gerçeği nereden baksanız ilgi çekici!

İşlerin Nagini açısından nasıl ilerleyeceğini ve nasıl Lord Voldemort’un sadık müridi haline geldiğini görmeyi gerçekten de merakla bekliyoruz. Ancak şimdilik tüm bunların sadece kökenini biliyoruz.

Nagini hakkında sizlerin görüşleri neler? Sizce filmin anahtar bölümlerinden biri mi olacak yoksa sadece büyük bir gizem mi? Fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın!


* Claudia Kim: “Nagini’nin Öteki Yüzünü Görmek Çok İlginç Olacak”

“Maledictus” Hakkında 4 Büyük Soru

“Nagini” Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Forumdan Cevaplar!