Arthur Weasley Görse Kesinlikle Bayılır Dediğimiz 6 Muggle Cihazı

Arthur Weasley Harry Potter

Arthur Wealey telefonlardan sigorta tellerine kadar her türlü Muggle aletine hayranlık duyuyor. Aşağıdaki cihazlardan bazılarını görseydi yüzünün alabileceği şekli bir hayal edin! Pottermore listelemiş, biz de çevirdik!

Eğer sevgili Arthur Weasley’miz bir batarya için bile heyecanlanabiliyorsa gün içerisinde kullandığımız favori Muggle cihazlarımıza bir dokunabilse yaşayacağı mutluluğu ancak hayal edebiliriz. Ama Arthur bu listedeki her şeyi bir asa ile düşünmeden değiştirebiliriz.

1. Çamaşır Makinesi

Etraflarında dönerler. Bir şeyleri yıkarlar. Bir şeylerin suyunu süzerler. Biraz daha dönerler. Yüksek ses çıkarırlar! Birazcık da sallanırlar. Sevmemek ne mümkün! Arthur Weasley’ye gerçek bir çamaşır makinesi gösterdiğinizi düşünün – motor, dişli kutusu, kablolar, yaylar gibi güzelliklerle dolu dev bir kutu. Arthur’un sevdiği her şey.

Arthur Weasley

Büyücülerin ve cadıların herhangi bir yıkama ihtiyacı halinde basitçe Scourgify’ı kullanabilmelerine rağmen Arthur’un cübbelerinin dönerek yıkanışını saatlerce izleyerek eğleneceğini varsayabiliriz. Bilirsiniz, sihrin daha hızlı olmasına rağmen.

Ayrıca Arthur’un sıvı yıkama tabletlerine de bayılacağını söyleyebiliriz.

2. Elektrikli Matkap

Arthur Weasley’nin Muggle aletlerine taptığını Harry’nin ona bir Noel’de hediye ettiği tornavida setine verdiği aşırı tepkisinden biliyoruz. Bu yüzden bunların bir sonraki seviyesini gördüğünü bir düşünün – elektrikli aletler. Arthur bir düğmeye basarak bir matkabın yüksek ses çıkarmasını izlemenin zevkini yaşayabilir. Onun için gerçek sihir bu olurdu. Ancak sonuç olarak Kovuk’un daha fazla delik deşik olacağını öngörüyoruz.

3. Bilgisayarlar

Eski Ford Anglia arabasına yaptığı modifiyelere bakarak kesinlikle bir bilgisayar, Arthur’un eline geçmesi gereken en üst düzey Muggle eseri olacaktır. Sırf anakartla bile muhtemelen birkaç hafta geçirirdi.

Arthur Weasley

Normal Muggle’lar bilgisayarları bozulunca öfkeyle iç çekip bir çağrı merkezinde hat beklemeye başlarken, Arthur’un onu tekrar düzeltmek için gönüllü olarak bozacağını düşünüyoruz. Ayrıca muhtemelen çok şeker bir sosyal medya kullanıcısı olurdu.

4. Ekmek Kızartma Makinesi

İçine ekmek koyuyorsunuz, geri fırlıyor ve tost oluyor.  Dürüst olmak gerekirse Muggle olarak biz bile hala ekmek kızartma makinelerinin icadına heyecanlanıyoruz. Arthur’un Muggle Eşyalarının Kötüye Kullanımı Dairesi’ndeki işinde zaman zaman hıçkıran bir tanesiyle uğraşmak zorunda olduğunu biliyoruz. Ama sonuçta iş iştir. Arthur’un doğru düzgün çalışan bir ekmek kızartma makinesiyle boş vakitlerinde oynadığını bir düşünsenize. Minnoş. Ve çok fazla tost.

5. Akıllı Telefonlar

Şu sahneyi gözünüzde bir canlandırın: Arthur Weasley akıllı telefonda görüntülü arama yapmaya çalışıyor ve kamerayı kulağına tutuyor. Tam bir baba hareketi. Ve söz konusu bir büyücü baba olduğunda Arthur’un akıllı telefonla yapacağı muzipliklerin sınırı yok. Mutlaka kamerada başparmak olan Arthur Weasley selfiesi de görürdük. Hele Arthur’un emojilerle tanıştığı gün…

Arthur Weasley

6. Robotlar!

Teknoloji biz Mugglelar için geliştikçe Arthur Weasley de bir o kadar heyecanlanırdı, sürücüsüz arabayı çoktan keşfetmiş olmasına rağmen. İcatlar büyüyüp daha yenilikçi bir hal aldıkça Arthur da bu hızı yakalamak için çabalardı şüphesiz. Bir drone’a karşı gerçek bir büyücü süpürgesinden daha fazla heyecanlanırdı, değil mi?

Arthur robotları keşfettiğinde ve onları kurcalarken saatler harcadığında zavallı Molly’nin yüzünü görmek isterdik. Yapay Zeka’dan bahsetmiyoruz bile – Arthur büyücü dünyasının Terminatör’ünü yarattığında azıcık bile şaşırmazdık.

Siz ne dersiniz? Görüşlerinizi Forumlarımıza yazmayı unutmayın!


* Harry Potter Dünyasından 6 Tuhaf Hikâye

* J.K. Rowling’in Harry Potter Hikâyesine Eklemekten Son Anda Vazgeçtiği 10 Olay