Fantastik Canavarlar’ın Yeni Tanıtım Videosundan 8 Önemli İpucu

newt-scamander-son-tanitim-filmi

Fantastik Canavarlar Nelerdir ve Nerede Bulunurlar? filminin dün geceki etkinlikleri serinin 5 film olacağı bilgisiyle birlikte bize ilk filmden yeni bir video daha bıraktı ve filmi beklerken heyecanımız iyice doruklara çıktı!

Gelin önce o şahane videoyu hep birlikte izleyelim:

İşte bu videoda Pottermore‘un gözüne çarpan 8 önemli sahne!

1. Hepimizin Çok İyi Tanıdığı O Tren

hogwartsekspresi

Videonun açılış kısmı bizi adeta bir düşünselinde Harry Potter zamanına götürüyor. Dumbledore’un “Garip şey şu zaman.” dediğini duyuyoruz. Tüm bu nostaljide gecenin karanlığında giden Hogwarts Ekspresi‘ni görüyoruz. Ne kadar da özlemişiz bu sahneyi görmeyi! Sanki Hogwarts Ekspresi bizleri Harry Potter filmlerinden alıp yeni durağımız olan Fantastik Canavarlar dünyasına bırakıyor.

2. Grindelwald!

grindelwald-paper

Bir önceki Fantastik Canavarlar fragmanında Grindelwald‘un ismini duyduğumuzda hem şaşırıp hem de mutlu olmuştuk. Son videoda da yine aynı ismi bu kez The New York Ghost (New York Hayaleti) isimli bir büyücü gazetesinde manşet olarak görünce gözlerimiz fal taşı gibi açıldı haliyle.

Harry Potter’ın zamanında Grindelwald isimli kara büyücünün ışığı çoktan sönmüştü ve kendi zamanında Muggleların domine edildiği bir dünya yaratmaya çalışan bir büyücü olduğu bahsediliyordu. Ancak 1920lerin başında Grindelwald, asıl olarak Avrupa’da faaliyetlerini yürütmeye çalışsa da ismini Amerika’da da duyurmuş gibi görünüyor.

3. Mary Lou ve ‘Second Salemers’

mary-lou

Bu isim her ne kadar bir müzik grubunu anımsatıyor olsa da aslında oldukça tatsız bir şeyi ifade ediyor. Second Salemers aslında Mary Lou‘nun başında olduğu bir büyücü karşıtı oluşum.

Mary Lou’nun insanları cadılara karşı uyardığı ateşli konuşmanın bir kısmını videoda görüyoruz. Lou aynı şekilde önce fragmanda da oldukça sert ve hoşgörüsüz bir tavır takınıyordu ama bu yeni görüntülerde düşmanlığının çok daha büyük bir seviyede olduğunu görüyoruz. Sonuçta asa kırmak hiç de dostane bir tavır değil.

4. Yeni Karakterler

newies

Jon Voight‘in canlandırdığı Henry Shaw Sr. karakterinden çok bir şey görmemiştik. Burada ise oğlu Langdon Shaw ve ardından diğer oğlu Henry Shaw Jr. ile karşımızda. Shaw, şehirde enteresan olaylar olduğuna dikkat çekiyor ki bu da bizlere No-Maj dünyası ile Büyü Dünyası’nın birbirine oldukça yaklaştığını gösteriyor.

gemma-chan

Oyuncu Gemma Chan‘i de MACUSA‘da ilk kez görüyoruz ama maalesef hala karakterinin kim olacağına dair henüz bir fikrimiz yok.

5. Havada Süzülen Adam

floating-man

Biraz ürkütücü bir sahne olan bu karede MACUSA‘nın ana salonunda havada süzülen bir adam görüyoruz. Adamı incelerken Newt, “Yaralarına bakın, bunu bir canavar yapmış olamaz.” diyor. Kulağa pek de olumlu bir olaymış gibi gelmiyor.

Bu sahne bize Lord Voldemort‘un Profesör Charity Burbage’ı etrafı Ölüm Yiyenler ile çevrili bir masanın tepesinde durdurduğu ve öldürdüğü sahneyi anımsattı. Hepimiz bu süzülen adama ne olduğunu merakla bekliyoruz ama ortada bir Wingardium Leviosa durumu olmadığı kesin.

6. Ölüm Yadigarları Sembolü!

deathly-hallows

Hazır Ölüm Yadigarları demişken J.K. Rowling‘in ‘Potter kitaplarıyla insanları şaşırtacak bağlantılar var.’ dediğini hatırlatalım.

Bu hepimizin aşina olduğu sembol karşımıza ilk olarak Harry Potter kitaplarında karşımıza çıktı ve Ölüm Yadigarları’nı sembolize ettiğini biliyoruz. Ayrıca Grindelwald’un Mürver Asa ile oldukça ilgili olduğunu da biliyoruz. Acaba videoda sembolle içli dışlı olan bu karakter kim?

Sembole ek olarak acaba Ölüm Yadigarları’ndan birini görmüş olabilir miyiz? Bizce evet!

cloak

Bu sahnede eğer kendi kendini yiyen bir elma görmüyorsak birisi bir Görünmezlik Pelerini ile eğleniyor gibi.

7. Graves’in Hikayesi

Colin Farrell‘in karakteri Percival Graves hakkında hala kesin bir fikrimiz yok. Göründüğü hiçbir fragmanda etrafında olan olaylardan dolayı mutlu görünmüyor açıkçası. Biraz tehlikeli birisi olarak göründüğünü kabul etmek gerek. Sonuçta MACUSA adına çalışan bir seherbaz olmak için zor zamanlar gibi duruyor.

colin-farrell

8. “İnsancıl Güç İle İlgili Bir İmge Gördüm”

New York’un Newt’un kaçan canavarlarıyla uğraştığını zaten biliyoruz ancak bu videoda karşımıza bir de gökyüzünde kendini gösteren farklı bir güç çıkıyor. 1920’ler Karanlık İşaret zamanlarından çok önce tabii ama bu bulutlardan da daha iyi bir şey çıkacağa benzemiyor.

vision

Bir an önce filmle buluşmak üzere! Son video hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

5 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir