Fleur Delacour’un Harika Bir Rol Model Olduğunun 12 Kanıtı

FleurDelacour WB

Hogwarts, günlük hayatımızda bizlere ilham veren kadınlar ile dolu. Fakat, kendinize zeki, cesur ve tarz sahibi bir rol model arıyorsanız,  Fleur Delacour’a bakmanız yeterli.

Beauxbatons Sihir Akademisi öğrencisi, Üçbüyücü Şampiyonu ve bizim favori cadılarımızdan biri!

İşte Fleur Delacour’un Harika Bir Rol Model Olduğunun 12 Kanıtı

1. Harika Görünüyor

Her şeyden önce, eşsiz. Daha önce hiçbir okul üniformasının ve bu kadar garip bir şapkanın, kimsede böylesine havalı durduğu görülmemiştir. Parıltılı gümüş rengi saçları ve büyüleyici gülümsemesi ile Fleur kesinlikle tarz sahibi. Yarı-Veela olmasından dolayı genleri onu tam bir afet olarak yaratmış. Ne zaman Fleur’u görse bayılacak gibi olan Ron’u kınamamak gerek. 

Fleur Delacour WB

2. Ünlülere Taviz Vermiyor!

Belki de tüm dünya üzerinde en çok tanınan büyücü olan Harry’nin ismi Ateş Kadehi’nden çıktığı zaman yaşananları Ateş Kadehi kitabından hatırlayalım;

“Madam Maxime!” dedi Fleur hemen, müdürünün yanına giderek. “Bu küüçük çocuk da ya’ışmaya katılcak diyo’lar!”

– Harry Potter ve Ateş Kadehi

3. Gerçek Bir Ejderhayı Yeniyor!

Üçbüyücü Turnuvası sırasında, Fleur bir Gal Yeşili çekmişti. Ejderha üzerinde bir uyuma transı kullanan Fleur, ejderha uykuya daldığı zaman burnundan çıkan alevlerden son anda kurtularak altın yumurtayı ondan almayı başarıyordu.

4. Aklından Geçenleri İfade Edebiliyor

Daha önce tek kelime bile etmediği Ron, Fleur’u yeni yıl balosuna davet ettiğinde, Fleur hayır demek zorunda bile kalmadı. Cevabını yüzündeki ifadenin vermesine izin verdi. Bu çok güçlü ve hiç de saçma olmayan bir tavır.

Fleur Delacour gorev

5. Fleur ve Kız kardeşi: Ayrılmaz İkili

Üçbüyücü Turnuvası‘nın ikinci görevinde, Viktor ve Cedric’in kız arkadaşları kaçırılırken, Fleur’dan kaçırılan kişi ise küçük kız kardeşiydi. İşte ilham alınacak bir kardeşlik bağı.

6. Harika Olduğu Kadar Alçak Gönüllü

Üçbüyücü Turnuvası‘nda, ikinci görev sonunda puanlar açıklandığı sırada, Fluer boğuk bir sesle, “Sıfığ hak ettim,” diyordu. Harika ve büyüleyici olduğu kadar alçak gönüllü.

7. Ne İstediğini Bilir

Fleur ve Bill Weasley. Kim Gringotts’ta lanet kırıcı olarak çalışan biriyle birlikte olmaz istemez ki? Ne istediğini bilen bir kadın olmasının yanında, nasıl elde edeceğini de biliyor. Harry’nin Hogwarts’taki dördüncü yılının sonunda gözlerini Bill’e diken Fleur’un tek yapması gereken, İngilizcesini geliştirebileceği bir iş bulmaktı ve sonuç; iki yıl içerisinde evlendiler.

Fleur Delacour dugun

8. Tamamen Aşık

Her şey bir yana, Fleur, Bill’e sonuna kadar aşık. İkisinin birlikte olduğu her an bunun bir kanıtı; o kadar mutlular ki, onlar kadar olamayacağınız için onları kıskanmanız çok kolay.

9. Fikirlerini Söylemekten Korkmuyor

Çoğu kadın müstakbel kayınvalidesine cevap vermekten korkar, Fleur hariç. Molly Weasley tüm ailesini Celestina Warbeck’i dinlemeye zorlarken, Arthur Weasley ise Fleur’un şarkıcı hakkındaki düşüncelerini söylemesini engellemek için hızlı davranmaya çalışmıştı. Melez Prens’ten hatırlayalım;

“Fleur yüksek sesle “Bitti mi?” dedi. “Tanrıya şükürler olzun, ne korgunç bi -”

“Bir gece içkisi alalım mı?” diye sıçrayıp ayağa kalkarken Mr. Weasley yüksek sesle sordu. “Kim yumurtalı punç ister?”

– Harry Potter ve Melez Prens

10. Son Derece Sadık

Bill, Fenrir Greyback tarafından yaralandığı zaman, Molly bu durumun Fleur ve Bill’in evlilik planlarına sekte vuracağını düşünmüştü. Ancak, Fleur ani ve sert bir şekilde çıkışmıştı. Yara izinin Bill’in kahramanlığının bir işareti olduğunu ve ikisinin geleceğine hiçbir şeyin mani olamayacağını söylemişti. Bu açıklaması ile Molly’yi alt eden Fleur, gösterdiği özveri ve sadakat ile bizim gönlümüzü tekrar kazanmıştı.

Fleur Delacour dugun2

11. Her Olayın İyi Taraflarını Görmekte Uzman

Fenrir Greyback tarafından saldırıya uğrayan Bill’de ki beklenmedik değişim ise, et yemeklerine daha düşkün olmasıydı. Bu durumu kendi lehine çevirirken, İngilizleri de ufaktan iğnelemekten geri kalmıyordu.

“… Benimle evleneceği için çok şanzlıyım” dedi Fleur mutluca, Bill’in yastığını düzleştiriyordu, “çünkü İngilizler etlerini daha uzun pişirir, bunu her zaman söylemişimdir.”

– Harry Potter ve Melez Prens

12. Evine Hayranız ve Acayip Kıskanıyoruz

Denizkabuğu Kulübesi yeni evli çift için mükümmel bir yer ve gerçekten çok kıskanıyoruz.

denizkabugu kulubesi

Bill’den önce, başka bir Weasley’nin baloya davet ettiği, güzelliği ile herkesi büyüleyen, akıllı, cesur ve gerçekten sadık bir karakter olan Fleur Delacour’u tekrar hatırladık. Sizin aklınızda kalan neler var? Rowling’in yarattığı bu büyülü evrendeki sıra dışı kadınlardan olan Fleur’u, siz nasıl tanımlarsınız?

Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ve yeni Harry Potter içerikleri için bizleri Google News üzerinden takip etmeyi unutmayın!

6 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir