Harry Potter Karakterlerinin Gerçek Hayattaki İşleri Ne Olurdu?

Melez Prens Garson

Gerek zevk için gerekse mecburiyetten Muggleların dünyasında iş arama durumunda olabilecek büyücüler için kariyer tavsiyeleri!

Hermione Granger – Hayır Kurumu Çalışanı

Sevgili karışık saçlı kitap kurdumuzun gitmeyi en sevdiği yer kütüphane olabilir ama kocaman kitaplar Hermione’nin tek tutkusu değil. Ev cinlerinin haklarını korumaya çalışması ve bu konuya yaklaşımı ve Rita Skeeter’ın sinsice haber toplamasını engellemekteki  kararlılığı ile Hermione bizlere içinde bulunduğu dünyada fark yaratmanın onun için önemli olduğunu gösterdi.

İyi bir amaca hizmet eden kampanyalar yürüten bir insan olmak Hermione’ye oldukça yakışacak gibi duruyor ve kesinlikle bu işte mükemmel olabilir. Sonuçta Harry ve Ron’u E.R.İ.T. (Ev Cini Refahını İlerletme Topluluğu) için çalışmaya ikna ettiğine göre her şeyi yapabilir.

Hermione Charity

Neville Longbottom – Peyzaj Mimarı

Profesör Sprout, Deli- Göz Moody’ye (Aslında Barty Crouch Jr.) Bitkibilim konusundaki doğal yeteneğinden bahsettiğinden beri Neville uzman olacağı alanı seçmişti.

Büyücü dünyasındaki hayatının geri kalanında Hogwarts’ta Bitkibilim profesörü olmuş olabilir ama sihir olmayan Muggle dünyasında ona en uygun gördüğümüz iş bahçe düzenlemek. Bitkilerle ilgili bilgisini kullanabileceği ve bununla harika bahçeler yaratabileceği bir iş peyzaj mimarlığı.

Neville Landscape

Molly Weasley – Otel Yöneticisi

Weasley”lerin tatlı anaç annesi Molly, sevdiklerini ağırlamaktan ve onlara güzel yemekler yapmaktan aldığı zevki hiçbir şeyden almamıştır. Bu yüzden de bir otelde misafirleri ağırlamaktan ve onlara yemek servisi yapmaktan zevk alacağını düşündük. Sadece bir asa hareketiyle çeşit çeşit soslar ve çorbalar yapabilmesi ona oldukça  yardımcı olacaktır.

Sonuçta Molly Weasley sadece bir evi çekip çeviren bir kadın değil onlarca büyücüyü evinde layıkıyla ağırlayan mükemmel bir ev sahibi.

Molly Weasley hotelier

Luna Lovegood – Sanatçı

Luna’yı her tarafına boya sıçramış tulumuyla ve kulağının üstünde unutulmuş bir fırçayla hayal etmek oldukça kolay. Odasının tavanındaki arkadaşlık freski yaratıcılığının simgesi. Ayrıca hayata bakışı ve duruşuyla diğer insanlardan kolayca ayrılabilen Luna’nın elinden çıkan sanat eserleri de eminiz ki diğerlerinin arasından sıyrılabilir.

Luna’nın kendine özgü görünüşü ve duruşu herkese göre olmayabilir ama hımhımların soyut bir temsilini odasına asmak isteyen birileri kesinlikle vardır.

Luna Artist

Harry Potter – Gizli Ajan

Muggle dünyasında Seherbazlık diye bir meslek olmadğı için Harry hayatının mesleğini yapamayacak. Ancak her şey bitmiş değil, sonuçta gerçek dünyada da bu tarz yeteneklerini kullanabileceği meslekler var.

Harry’nin üstün gözlem yetenekleri, güçlü savaş becerileri ve gittiği her yerde belayı üzerine çekmesi gibi yetenekleri onu oldukça iyi bir gizli ajan yapabilirdi. Gerçek dünyadaki işi hakkında daha fazla bilgi veremiyoruz çünkü adı üzerinde gizli!

Sirius Black – Profesyonel Köpek Gezdirici

Havalı bir meslek olmayabilir belki ama caddede bir grup köpeği gezdirmek Sirius’a oldukça uyacak bir Muggle mesleği olabilirdi. Animagus bir büyücü olduğundan bir süre köpek olarak yaşayan Sirius kesinlikle köpeklerin dilinden anlardı ve onlarla nasıl başa çıkılacağını oldukça iyi bilirdi.

Sonuçta köpeklerin dilinden kim daha iyi anlayabilir ki!

Sirius Animagi

Siz bu seçimler hakkında neler düşünüyorsunuz? Ve sizce Harry Potter’daki diğer karakterlere nasıl Muggle meslekleri uygun olurdu? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir