Harry Potter ve Felsefe Taşı’nda Tanıdığımız Yan Karakterlerin Akıbeti Ne Oldu?

hogwarts harry potter film

İlk Harry Potter kitabı, Harry Potter ve Felsefe Taşı, bizleri kalplerimizde sonsuza dek yer edebilecek potansiyelde karakterlerle tanıştırmıştı. Fakat bazı karakterler, radarlarımızdan birazcık saptı. Gelin bu karakterlere neler olduğuna birlikte bakalım..

1. Fluffy

Fluffy harry potter

Asla unutmayacağımız gibi, bu pek sevimli üç başlı köpek ilk kitapta çok önemli bir role sahipti. Felsefe Taşı’na giden kapının yakınına gelmeye cesaret edecek herkesi dehşete düşürüp kaçırmalıydı. Doğal olarak Fluffy Hagrid’in bir katkısıydı. Hagrid onu, bir bardaki “Yunan dost”undan almıştı. Birileri Hagrid’e daha geleneksel dükkanları göstermeli.

Kapıyı koruma görevini yerine getiren Fluffy’yi (aslında pek de iyi değildi, hele en zayıf noktasının müzik duyunca uyumak olduğunu gördükten sonra) kitaplarda tekrar görmedik. Yine de Harry ondan ikinci hikayesinde bahsetmişti.

2015’te, J.K. Rowling’in söylediklerinden anlıyoruz ki Dumbledore, Fluffy’yi memleketi Yunanistan’a güvenli bir şekilde götürmüş.

2. Doris Crockford

Doris Crockford catlak kazan

Sevecen Doris, Çatlak Kazan’ın sakinlerinden biriydi. Harry Potter bara girdiğinde gözlerine inanamamıştı. Diagon Alley‘e geçmeden önceki el sıkışmaları sırasunda Harry’ye onunla tanıştığı için “çok gururlu” olduğunu söylemişti.

Dedalus Diggle ve Profesör Quirrell gibi o da bardaydı. Quirrell ilk kitapta çok önemli bir role sahipti ve Diggle Zümrüdü Anka Yoldaşlığı‘na katılmıştı. Fakat Doris’in başka bir Harry el sıkışması aldığını göremedik. Belki hala Çatlak Kazan’dadır, ünlü biriyle tanıştığı o anı anımsıyordur.

3. Harry’nin İlk Yılındaki Bütün O Çocuklar

secmen sapka harry potter

Harry’nin ilk yılında, Başlangıç Seromonisi sırasında ana karakter olmayan birçok öğrenciye bir bakış atmıştık. Örneğin, Mandy Brocklehurst ve Lisa Turpin birer Ravenclaw olmuştu. Yine de onları tekrar göremedik çünkü Harry basitçe Ravenclaw’larla pek zaman geçirmiyordu.

Harry’nin ilk yılında diğer öğrencilerden bazılarını da görmüştük. Örneğin Dumbledore’un Ordusu’na katılan Terry Boot. Fakat az önce bahsettiğimiz Ravenclaw kızları, kim bilir? Peki ya Sally-Anne Perks? Ya da Morag MacDougal? Onlara her ne olduysa, umarız ki iyi zaman geçirmişlerdir ve eğitimlerinde başarılı olmuşlardır.

4. Zindandaki İfrit

zindan ifrit hogwarts

Okulun etrafında başıboş doluşan korkutucu yaratıklardan bahsetmişken, Fluffy yalnız değildi. Tabii ki 3.5 metre boyundaki devasa dağ ifriti de zindanlarda dolaşıyordu. Harry ve Ron sayesinde bu büyük adam etrafa zarar veremeden önce kendi sopası tarafından bayılmıştı. Sonrasındaysa, Voldemort‘un emirlerini uygulayan Quirrell’in ifriti getiren kişi olduğunu öğrenmiştik.

Fakat bütün bunlar olduktan sonra trollün nereye gittiğini ya da ne yaptığını bilmiyoruz. Bildiğimiz kadarıyla altın üçlümüzün arkadaşlığının başlamasının sebebi olmasına rağmen Harry, Ron ve Hermione ile tekrar buluşma partisi yapmadı. Dürüst olmak gerekirse Harry’nin bunu ayarlamaması biraz kabaydı.

5. Trolley Cadısı

hogwarts ekspresi 2

Hogwarts Ekspresi‘ndeki trolley’in başındaki hanımefendi, Harry ve Ron’un arkadaşlıklarını sağlamlaştırması yolunca onlara bol bol şeker vererek yardımcı olmuştu. Yıllar boyunca trende çalışmasına rağmen kendisi Dumbledore’un cenazesinde görünmüştü. Eh, hepimiz biliyoruz ki Dumbledore şekerlemeleri seviyordu.

6. Norbert

norbert harry potter

Bir avuç öğrenciyi korkutmak için üç başlı köpekler ve troller yeterli değilse, Hagrid bu karışıma ejderha Norbert’i de eklemişti. Hagrid’in tahta bir evde yaşadığı düşünülürse ve bebek ejderhaların çok daha büyük ejderhalara dönüşeceği hesaba katılırsa bu arkadaşlık uzun süremezdi. Bu yüzden Hagrid Norbert’in gitmesi için ikna edilmeliydi. Bu minik alev püskürten hayvancık Ron’un kardeşi Charlie‘ye verilmişti. Çıkardıkları bela yüzünden Harry ve Hermione (ve yanlış zamanda yanlış yerde olan Neville) toplamda 150 Gryffindor puanı kaybetmişti. Hagrid’in suçu üstlenmemesi yüzünden hala biraz kızgınız.

Yine de Norbert’in Romanya’da mutlu bir hayat sürmesine minnettarız. Bunu da Hagrid’in Charlie’yle yıllar sonra Norbert ile olan konuşmasından biliyoruz. Charlie, Hagrid’e aslında Norbert’in dişi olduğunu ve Norberta ismini tercih ettiğini de söylemişti. Aman be Hagrid.

7. Yvonne

Hadi ama, Yvonne’yi hatırlıyorsunuz. Bayan Figg’in yerine geçip Harry’ye göz kulak olması için düşünülen, Petunia Hala’nın arkadaşı Yvonne? Mayorka’da tatilde olan kadın? Hepimiz seni sevmiştik Yvonne!

Sizler bu karakterler hakkında neler düşünüyorsunuz? Onları daha fazla tanımak ister miydiniz? Bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Forumdan Cevaplar!