Horace Slughorn Beyaz Perdeye Nasıl Aktarıldı?

Meraklı bir karaktere sahip Horace Slughorn ilk başlarda bizi ona güvenip güvenmeme konusunda arada bırakmıştı. İşte yılların eskitemediği aktör Jim Broadbent, çok yönlü İksir Profesörü karakterine böyle can verdi.

Jim Broadbent Harry Potter film serisine İksir Profesörü Horace Slughorn olarak katılmadan evvel rol çeşitliliği birçok farklı noktaya ulaşan yüzden fazla filmde oynamıştı. Harry Potter ve Melez Prens filmi ise ona farklı bir meydan okumaydı.

“Karakterimin perdede görüldüğü ilk noktada bir koltuk kılığındayım” diyor kendisi.

Bu güzide kariyerinde Broadbent’in bu yeni rolü için kullanabileceği herhangi bir şey var mı sorusu akıllara geldiğinde, “Bir zamanlar bir tuvalet kapağının seslendirmesini yapmıştım ama bu ilk gerçek sandalyem.” diyor. Döşemeden pijamaya dönüşümü sağlayan lila renkli maddenin özü JanyTemime’den gelirken, bu sadece Slughorn’un geniş giysi yelpazesindeki ilk kanat.

Temime’e göre (kendisi serideki kostümleri tasarlayan hanımefendi), Slughorn Dumbledore kadar kıyafet düşkünü biri değil, buna rağmen nerede ne giyeceğini her zaman bilen birisi. Ona göre karakter, gardırobundaki kıyafetleri 25 senedir değiştirmiyor, bu kıyafetler modaya uygun dursa da biraz eski püskü görünmekteler.

“Aynı kıyafetleri giyip duruyor, belki de bu elbiseler ona görkemli günlerini anımsatıyor.”

“Bir zamanlar bu kıyafetler çok güzellerdi ama artık kullanılmış haldeler, düğmeleri sallanıp duruyor, ayakkabıları hasar görmüş ve giysi kumaşı birçok kez dikilmiş durumda.”

Düşünseli’nde Tom Riddle’ın öğretmeni olduğu bir dönemi izlediğimiz sahnelerde bu kıyafetlerin ilk zamanki hallerini görme şansı buluyoruz.

Horace Slughorn karakteri için Pottermore’da bizlere aktarılan bu kısa yazıyı sizlere sunduk. Sizler bu karakter ve kostümleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir