J.K. Rowling İmzalı 4 Yeni Harry Potter Kitabı Geliyor!

J.K. Rowling‘in kaleminden daha fazlasını okumak için yanıp tutuşan kaç kişiyiz? Öyleyse alev almaya hazır olun! Pottermore, Rowling imzalı yeni Harry Potter dünyası kitaplarını duyurdu!

Daha önce Pottermore Yayınları tarafından yayınlanan 3 e-kitapla bizlerle olan Rowling, şimdi bu seriye 4 yeni parça ekliyor!

Harry Potter: Bir Sihir Tarihi (Harry Potter: A History of Magic) üst başlığında, A Journey Through dizisi altında yayınlanacak bu e-kitaplar  “serinin kalbindeki geleneksel halk kültürünü ve sihri” öne çıkarmayı hedefleyecek.

Kitaplarda Hogwarts’ın büyülü derslerine dair detaylı bilgiler öğreneceğiz.

Seri dört kısa kitaptan oluşuyor. Her biri Hogwarts derslerinden esinlenen temalara sahip olacak ve Londra’dan Rohan Daniel Eason’ın çizimleri ile sihir sanatının geleneksel folklörünü anlatacak.

Harry Potter – Bir Sihir Tarihi sergisi, hatırlarsanız daha sonra çıkan sesli kitapla içeriğini epey detaylandırmıştı. Fuarın düzenleyicileriyle yapılan söyleşiler bizlere oldukça detaylı bilgiler  sunmuştu. Bu 4 elektronik eser de sesli kitapta anlatılan ve Potter dünyasında yaşanan sihirsel ilginç olaylar ve kişiler konu edinecek.

Bunların yanında kitaplarda daha önce Harry Potter: A History of Magicte gördüğümüz çizimlerin, el yazmalarının ve eskizlerin bir kısmını görme fırsatına erişeceğiz.

Serinin ilk 2 kitabı 27 Haziran’da Pottermore üzerinden satışa çıkacak:

  • Tılsımlar ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya Yolculuk (A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts)
  • İksirler ve Bitkibilimine Yolculuk (A Journey Through Potions and Herbology)

Daha sonra yayınlanacak diğer 2 kitabın adları ise şöyle:

  • Kehanet ve Astronomi’ye Yolculuk (A Journey Through Divination and Astronomy)
  • Sihirli Yaratıkların Bakımına Yolculuk (A Journey Through Care of Magical Creatures)

* * *

Daha önce J.K. Rowling’in benzer bir formatla çıkarttığı e-kitaplar olmuştu. O kitapların isimleri şöyleydi:

  • Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists  – Hogwarts’tan Güç, Politika ve Sinir Bozucu Hayaletler Üzerine Kısa Hikayeler –
  • Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies  – Hogwarts’tan Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Üzerine Kısa Hikayeler –
  • Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide  – Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Bir Rehber –

Önceki kitaplar hakkında detaylı bilgi için buraya, Hogwarts’tan Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Üzerine Kısa Hikayeler kitabından Türkçe bölümler için buraya tıklayabilirsiniz.

Yeni kitaplar için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!


* “Harry Potter: A History of Magic” Sergisini Online Gezmeye Hazır mısınız?

⁠⁠⁠Evapsie!

Forumdan Cevaplar!