J.K. Rowling’in Kalemiyle Lily ve Severus’un Doğduğu Şehre Yolculuk!

Gelin Petunia, Lily ve Severus’un çocukluklarını geçirdikleri Cokeworth şehrini, J.K. Rowling’in kaleminden okuyalım!

Cokeworth Harry’nin teyzesi, eniştesi ve kuzeni Dudley’le Railview Oteli’nde bir geceyi geçirdiği İngiltere’nin iç kesimlerinde yer alan kurgusal bir şehirdir. Cokeworth’ün adı sanayi şehri olduğu hissi vermekte, ağır iş ve pisliğin bir arada bulunduğu bir yer çağrışımı yapmaktadır.

Kitaplarda hiçbir zaman açıklığa kavuşturulmasa da Cokeworth, Petunia, Lily Evans ve Severus Snape’in büyüdüğü yerdir. Petunia Teyze ve Vernon Enişte Hogwarts’tan gelen mektuplardan kurtulmak için Cokeworth’e giderler. Belki de Vernon Enişte’nin kafasında Cokeworth’ün gayet sihirsiz olduğu ve mektupların onları oraya kadar takip etmeyeceği yönünde muğlak bir düşünce vardı. Eh, sonunda Petunia’nın kız kardeşi Lily’nin Cokeworth’de yetenekli bir cadıya dönüştüğünü akıl etmeliydi.

İşte bu yüzden Bellatrix ve Narcissa Melez Prens’in başında Severus Snape’in ailesinin eski evinin bulunduğu Cokeworth’ü ziyaret ediyorlar. Cokeworth’ün ortasından bir nehir geçmektedir, bu da orada Snape’in evini ve pek çok işçinin eviyle dolu küçük sokakları gören en az bir büyük fabrika olduğunun göstergesidir.

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir