Kingsley Shacklebolt Karakterinin Görünüşü Nasıl Şekillendi?

kingsley-shacklebolt

Kingsley Shacklebolt iyi bir seherbaz olmasının yanı sıra giydikleriyle de sıradışı olduğunu bizlere gösterdi. Sıradan bir Bakanlık çalışanı olmadığını gösteren Shacklebolt’un dış görünüşüne nasıl karar verildiğine hep birlikte bakalım!

Harry Potter: The Character Vault kitabından alınmıştır.


Albus Dumbledore’un fark edilir stilini öven her ne kadar Kingsley Shacklebolt olsa da, bir Zümrüdüanka Yoldaşlığı üyesi olarak sıra stile geldiğinde kendisinin de aşağı kalır yanı yok. Aktör George Harris karakterinin görünüşü hakkında kısmen söz sahibi oldu.

Kıyafete çok önem vermiştim’ diyor Harris, ‘ve bir Agbada giyiyordum, Nijerya tören cüppesi. Onun altında bir adet Kota pantolonu vardı, bir çeşit Hint pijaması.’. Jany Temime gördüğü şeyi çok beğendi ve Bakanlık’taki herkesin takım elbise giymesine gerek olmadığına karar verdi.

Temime ve Harris fikri genişletti ve Shacklebolt’u kitaplarda belirtilmemesine rağmen Afrika kökenli olarak gösterdi. Giydiği Agbada, Afrika motiflerinden esinlenilerek boncuklar, aplike ve oyalarla süslendi ve sınırlarına şeritler çekildi.

Bileklik ve boncuk giymeyi çok seviyorum. Kitaplarda belirtilen küpelere ek olarak boncuklar da istedim, beni konforlu hissettiriyordu.

Shacklebolt’un şapkası da Nijerya kökenli. Çok soğuk ortamlarda film çekildikten sonra, kel aktörümüz bir şapka giymenin insanı sıcak tuttuğunu biliyor.

Ayrıca şapkanın, bir şekilde, Shacklebolt’un gücünün azalmasına engel olduğunu hissediyordum. O çok güçlü biri ve gücünü korumak istiyor.

Kelimenin tam anlamıyla. Şapka farklı renklerden ipeklerle oluşturuldu. Bu sayede ışığı farklı açıdan farklı şekilde yansıtıyordu ve renk tonlarını değiştiriyordu, bu durumda mavi, mor ve siyah.

Sizler Shacklebolt’un moda tarzını nasıl buluyorsunuz? Hayalinizdeki Shacklebolt’a ne kadar yakın olduğunu bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir