Ölüm Yiyen Maskeleri Beyaz Perdeye Nasıl Aktarıldı?

olum yiyenler fc

Ölüm Yiyenler göründükleri ilk andan itibaren büyücü toplumuna korku ve dehşet saldılar. Görünüşlerinin de en az kendileri kadar korkunç olması gayet normal. Görünüşlerinin en göze batan kısmı ise yüzlerine donuk ve ürkütücü bir yan kazandıran Ölüm Yiyen maskeleri. Ölüm Yiyenlerin korkunç maskelerinin filmlere aktarılırken tasarlanma sürecine hep birlikte bakalım!

Harry Potter Page to Screen: The Complete Filmmaking Journey adlı kitaptan alınmıştır.


Olum Yiyen e1563201965134

Jenny Tempe’nin Ölüm Yiyen kostümleri için ilk tasarımları basit şekillerden oluşmaktaydı.

“Ölüm Yiyenler Quidditch Dünya Kupası saldırısında sadece siluet olarak veya mezarlıkta sislerin içinde görünüyorlardı, bu yüzden güçlü ve tanınması kolay bir görünüş oluşturmak istedim.”

Sert cüppeleri ve deri kukuletaları bir sonraki görünümleri için tekrar tasarlandı ve Pierre Bohanna tarafından ‘Ölüm Yiyenlerin gösterişli bir estetiği’ olduğu şeklinde tanımlandı.

Konsept sanatçısı Rob Bliss gümüş maskeleri tasarlarken, Moğol dizayn kalıplarından yararlandı.

DeathEater_WB

Bliss ise süreci şöyle anlatıyor:

“Ölüm Yiyenleri ilk kez gördüğümüzde – Ateş Kadehi’nde – maskeler sadece parçalı olarak takılıyorlardı. Fakat Zümrüdüanka Yoldaşlığı‘nda tüm yüzü kaplamasının daha korkunç gözükeceğini düşündüm. Tüm grubun tek bir görünüşe sahip olması ana fikirdi fakat her bir Ölüm Yiyene kendilerine has tasarımlar ve motifler koyarak kendi içlerinde tanınmalarını sağladık.”

Janine Temime ise kıyafetlerine işlenmiş noktaları maskelerin kabartmasında referans olarak kullandı.

DeathEater_WB_1

Peki sizler maskelerden memnun oldunuz mu? Yeterince ürkütücü ve güzel işlendiğini düşünebilirsiniz. Farklı düşünceleriniz varsa bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir