Sahne Arkası: Mimbulus Mimletonia

Mimbulus Mimletonia

Gösteri dünyası her zaman göz alıcı değildir. Matthew Lewis (yani Neville Longbottom) bunu, oldukça sıradışı bitkisi Mimbulus Mimbletonia yüzünden üzeri tekrar tekrar yeşil, vıcık vıcık çamurla kaplandğında keşfetmişti. Hadi gelin, bu bitkinin ekrana nasıl yansıtıldığına hep beraber göz atalım!

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı‘nda, Neville Longbottom okula bir Mimbulus Mimbletonia getirmişti. Bu üzerinde çıbanlara benzeyen yumrular olan grimsi bitki nabız gibi atıyor, kımıldıyor ve dürtülünce tüm çıbanlarından Kokanözsu adında kıvamlı, pis kokan, koyu yeşil bir sıvı fışkırtıyordu. Neville’in gözü gibi baktığı bitki, Harry Potter ve Ölüm Yadigarları‘nda İhtiyaç Odası’nda bir sahnede de yer aldı.

Mimbulus Mimbletonia’nın hareketlerine, Adamotlarına benzer şekilde hayat verildi. Bitkinin içerisindeki metal iskelet, radyo-kontrollü vericiler yardımıyla dönüp hareket ediyordu. Bunun gibi basit hareketler için verici el ile kontrol ediliyordu. Daha çetrefilli ve karmaşık hareketli yaratıklar ise bilgisayar programı yardımıyla etkin hale getiriliyordu.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda, Gryffindor ortak salonunda, silinen bir sahnede, Neville bitkisi üzerinde araştırma yapıyordu. Yanlış yerden dürttüğü anda ise bitki üzerine yeşil çamur fışkırtıyordu. Yönetmen David Yates, Matthew Lewis’in (Neville Longbottom) bu sahnede sırılsıklam halde, hiç tepki vermeden, hareketsiz kalmasını istedi. Olacakların farkındayken hareketsiz kalıp beklemenin her defasında daha da zorlaştığını kabul eden Lewis, her çekimde kıyafetlerini değiştirmek ve elini yüzünü yıkamak zorunda kaldı.

Sizler bu bitki hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir