Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Resimli Özel Baskısı Türkçede

Harry Potter serisinin resimli özel edisyonları son hızla gelmeye devam ediyor! Jim Kay‘in illüstrasyonlarını yaptığı Harry Potter ve Azkaban Tutsağı nihayet Türkçede!

3 Ekim‘de yurt dışında satışa çıkan Azkaban Tutsağı‘nın resimli özel baskısı, yalnızca bir ay sonra Yapı Kredi Yayınları tarafından dilimize kazandırıldı! Bildiğiniz gibi serinin çevirmen koltuğunda Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu var.

Kitabın etiket fiyatı 75,00 TL olarak duyuruldu ve eser internet mağazalarındaki yerini aldı bile.

Maceranın üçüncü cildinin tanıtım bültenine hep birlikte bakalım:

“Karanlık Lord yalnız ve dostsuz, müritleri tarafından terk edilmiş durumda. Uşağı şu son on iki yıldır zincir altında. Bu gece, geceyarısından önce, hizmetkâr serbest kalacak ve yeniden efendisine katılmaya gidecek.”

Harry Potter, inanılmaz büyüklükte sihirli bir kaza sonrası başının derde gireceğinden emin, Hızır Oto­büs’le Dursley’lerden ve Little Whinging’den kaçar. Tabii Sihir Bakanlığı’nın çok daha önemli bir sorunu vardır—Lord Voldemort’un sadık müridi azılı tutsak Sirius Black, Azkaban kalesinden kaçmıştır ve Har­ry’nin peşinde olduğu söylenmektedir. Sihir Bakanlığı ise ruh emici öpücükleriyle kol gezen Azkaban’ın Ruh Emici’lerini Hogwarts’a göndermiştir.

Hogwarts’daki üçüncü yılında, geçmişiyle ilgili yeni gerçekleri öğrenmesi ve Karanlık Lord’un gelmiş geçmiş en sadık hizmetkârlarından biriyle karşı karşıya gelmesiyle karanlık söylentiler ve ölüm kehanetleri Harry’nin peşini bırakmaz…

J.K. Rowling’in klasikleşen serisinin üçüncü kitabının hevesle beklenen bu resimli özel baskısı Kate Greena­way Madalyası sahibi Jim Kay’in boya, karakalem ve piksellerinden ortaya çıkan sihirli anlarla dolup taşıyor.

Kitaptan tadımlık bir parça okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?” Resimli Özel baskısının yanı sıra, bu harika cildin de eş zamanlı olarak bizlerle olması her ne kadar cüzdanlarımızı kan ağlatsa da yüzümüzü güldürmeyi başardı!

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir