Hogwarts Ev Cinleri İçin Yeni Yılda Hediye Saklayabileceğiniz 11 Büyülü Yer

dobby coraplar

Dobby ve tüm diğerleri! Hayatlarını büyücü toplumuna hizmete adamış ev cinleri. Onları bir parça mutlu etmek, hak ettikleri değeri vermek ve özgürlüklerine kavuşturmak için Hermione’nin başlattığı bu harekete destek veren Mugglenet, sizlerin de bu harekete destek verebilmeniz için birkaç ipucu veriyor. Başlıyoruz!

Eğer E.R.İ.T’in (Ev Cini Refahını İlerletme Topluluğu) gururlu bir üyesi iseniz, ev cinlerinin korkunç koşullar altında çalışmakta olduğunu biliyorsunuzdur. (Eğer üye değilseniz, iki sikke karşılığı üye olabilir ve renkli rozetinizi alabilirsiniz.) Ev cinlerine çalışmaları karşılığı herhangi bir ücret ödenmez, emeklilikten ve hastalık mazeretlerinden sahiplerine bahsedemezler ve hiçbir kıyafete sahip olmalarına izin verilmez. Hogwarts’ın ev cini çalıştırdığını (ya da bir nevi köle düzeni de diyebilirsiniz) duyunca sakın şaşırmayın. O harika yemekleri kimin yaptığını ve koskoca okulun nasıl temiz tutulduğunu hiç düşünmediniz mi?

Sihirli dostlarımızın emeklerinin karşılığı olarak giyecek bir şeyler verebilirsiniz. İlk başta hepsi özgür olmayı seçmese de, efendi Dobby’de olduğu gibi biraz cesaretlendirilmeye ihtiyaçları var. Korkusuz kurucumuz Hermione Granger’ın gösterdiği yolda ilerlemek için tüm yapmanız gereken; örgü işlerinizi, şapkalarınızı ya da eldivenlerinizi Hogwarts’ta ev cinlerinin bulabileceği yerlere saklamak. İşte sizlere birkaç tane stratejik nokta; 

1. Ranzanızın Altı

Boys Dormitory

Gözden çıkarılmış bir parça parşömen ile kayıp terliğinizin yanına hediyenizi yerleştirebilirsiniz.

2. Ortak Salondaki Şöminenin Yanı

Common Room Fireplace

Ortak Salonu sıcak tutmak için ateşi yakmaya gelen ev cinleri bıraktıklarınızı bulabilirler.

3. Gryffindor Ortak Salonundaki Kanepe

Hermione Harry Ron Common Room

Kısa bir mola için kanepeye yerleşmeye cesaret edebilen ev cini, yastıkların arasına sıkıştırılmış eldiveni görünce çok şaşıracaktır.

4. Quidditch Soyunma Dolapları

Movie1 GryffindorQuidditchMatch

Bir Quidditch maçının nasıl bir kargaşaya dönüşeceğini hepimiz biliriz. Yağmurlu bir günde oynanan maçtan sonra ev cinleri ortalığı toplamaya gelecektir.

5. Tek Gözlü Heykelin Yanı

One Eyed Witch

Eğer ona yaklaşıp, kamburuna hafifçe vurup Dissendium derseniz, Balyumruk’a açılan gizli bir geçit bulacaksınız.

6. Koridordaki Meyve Tablosu 

Hogwarts Kitchen

Eğer atıştırmalık bir şeyler arıyorsanız mutfağa girmek için tek yapmanız gereken armutu birazcık gıdıklamanız. Size çay servis etmek isteyen ev cinleri tarafından kuşatılmaya hazır olun.

7. Büyük Salondaki Sandalyeniz

Great Hall Christmas

Akşam yemeğinden kalan boş tabaklar kaybolduktan ve öğrenciler uyumak için yataklarına çekildikten sonra, cinler Büyük Salon’da ortalığı temizlemek için gelecektir.

8. Dördüncü Kattaki Sınıf Başkanları Banyosu

Prefects Bathroom

Belki yeni yeni hayat bulan özgürlük fikirleri onları köpüklerle dolu bir banyo yapmaya ikna eder.

9. İhtiyaç Odası

Room of Requirement

Gerçekten ihtiyaçları olduklarında bulacaklardır.

10. Müdür’ün Odasının Girişindeki Çirkin Gorgoyl Heykeli

Dumbledores Office

Gerçekten gözüpek bir E.R.İ.T üyesi cin, gorgoylun gagası üstünde asılı duran şapkayı almaya cesaret edebilir.

11. Kütüphane

Hermione Granger

Sadece Madam Pince’in sizi gözlemediğinden emin olun.

Hediyelerinizi nereye saklamaya karar verirseniz verin şunu hatırlamanızda fayda var; son zamanlarda özgürlüğüne kavuşan ev cinleri, Müdür’ün odasına gidip hizmetlerine karşılık olarak haftada bir Galleon ve senelik izin isteyebilirler. Hepsinin sonunda Albus Dumbledore’u memnun etmek isteyeceklerdir.

Hogwarts’ın ve birçok ailenin cefakar hizmetkarları için Hermione Granger’ın başlattığı bu hareket sonuçsuz kalmamalı. Yaşasın ev cinleri, yaşasın özgürlük! E.R.İ.T hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!


Ev Cini Dobby’den Öğrendiğimiz 5 Arkadaşlık Dersi

Hepimizin Favori Ev Cini: Dobby

Dobby’yi Serbest Bırakmaya Çalışan Harry Potter Hayranlarının Muhteşem Çözümü

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
2 Yorum