Tartışma: Voldemort Aslında Harry’nin Hortkuluk’u muydu?

Üzerinden çok uzun zaman geçmesine rağmen dünyanın her yerinden hayranlar o gece Yasak Orman’da Lord Voldemort’un Harry’ye o Öldüren Lanet’i yolladığı anda neler olduğuna dair kafa patlatmaya hala devam ediyor.

Bu konuya dair etrafta olan bir sürü spekülasyonu Brandon Smith adlı bir hayran nihayet bir sonuca bağladı. Eğer hala Harry’nin nasıl hayatta kaldığına dair kafanızda soru işaretleri varsa bu cevap sizi oldukça şaşırtabilir. Brandon’ın yaptığı açıklamaya göre anlatılanların aksine aslında Voldemort Harry’nin Hortkuluk’u gibi davranmıştı.

Bir başka deyişle, Voldemort Harry’nin kanını alarak O’nu ölümsüz yapmıştı. Normal şartlarda diriltme büyüsünde düşman kanının kullanılması tamamen hayata döndürülecek kişinin yararına olan bir şeydir. Ancak Lily’nin kendisini Harry için feda etmesinden doğan koruma büyüsü, diriltme büyüsünde değişikliğe sebep oldu. Voldemort kendisini gerçekten de diriltti ama böylelikle kendini Harry’nin hayatını güvende tutacak kişiye de dönüştürmüş oldu.

harry-exhibits-a-similar-amount-of-anger-as-voldemort

Pek çoğunuz için Harry’nin Ölüm Yadigarları’nın sonunda hayatta kalması bir gizem değildi ancak bu teorinin birçok ilginç soruyu da beraberinde getirdiği bir gerçek. Mesela, eğer Voldemort Harry’nin gerçekten de Hortkuluk’u ise o zaman bu, Lily’nin koruma büyüsüyle Hortkuluk yaratma işlemi arasında temel bir bağlantı olduğu anlamına mı geliyor?

Bu tartışmaya son derece açık olan konu ile ilgili düşündüklerinizi bize de çıtlatmayı unutmayın!

Sitemizde bulunan diğer teorilere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz!

7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir