Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskı Türkçe Olarak Raflarda!

Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskı Türkçe

Uzun süredir beklenen Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskı kitabı Türkçe olarak raflardaki yerini aldı. J.K. Rowling’in yazdığı serinin dördüncü macerası, bir kez daha Jim Kay’in eşsiz çizimleri ile hayat buldu!

Tanıtımı bir buçuk yıldan daha uzun bir süre önce yapılan ancak gecikmeler nedeniyle bir türlü okuma fırsatı bulamadığımız Ateş Kadehi Resimli Özel Baskısı, nihayet dilimize de kazandırıldı. Ünlü sanatçı Jim Kay’in, tüm romanları resimleyerek efsaneyi yeniden yorumladığı maceraların dördüncüsü için hazır olun!

Her zaman olduğu gibi dilimize Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu’nun çevirisiyle sunulan eserin tanıtım yazısı ise şu şekilde:

ateş kadehi turnuva

Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskı | Arka Kapak Yazısı

“Jim Kay’in Harry Potter dünyasına getirdiği yorumu görmekten çok memnunum ve yeteneğini ödünç vermeye devam ettiği için onur ve minnet duyuyorum.” – J.K. ROWLING

Okul yılı boyunca üç görev yerine getirilecek ve bunlar şampiyonların farklı farklı niteliklerini sınayacak… sihirli güçlerini – cesaretlerini – sonuca varma yetilerini – ve, elbette, tehlikeyle başa çıkma yeteneklerini.

Quidditch Dünya Kupası’nda Kara Leke’nin gökyüzünde belirdiği andan itibaren tehlike Harry Potter’ın peşini bırakmaz. Harry efsanevi Üçbüyücü Turnuvası’nda Hogwarts’ı temsil etmek üzere seçilir; en maharetli büyücüleri bile zorlayacak sihir ve cesaret testleriyle sınanır – ilk görev onu acımasız Macar Boynuzkuyruk’la karşı karşıya getirir.

Oysaki yarışma Harry için çok daha uğursuz bir güç sınavının başlangıcıdır.

Tom Riddle’ın atalarının yattığı mezarın bulunduğu Küçük Hangleton’ın sisleri arasında en Karanlık büyü hazırlanmaktadır…

Eşsiz sanatsal maharetiyle Kate Greenaway Madalyası’nı kazanan Jim Kay, Beauxbatons, Durmstrang ve Hogwarts’ın Üçbüyücü Turnuvası’nı kazanmak için mücade ettiği J.K. Rowling’in çok sevilen serisinin dördüncü kitabının bu müthiş resimli özel baskısında en sevilen karakterlerin – Deligöz, Viktor Krum, Rita Skeeter daha pek çoklarının – nefes kesen sahnelerini canlandırıyor.

Harry Potter ve Ateş Kadehi Resimli Özel Baskı Türkçe

Ayrıca kitabın ilk birkaç sayfasını içeren ÖN OKUMAsına buradan ulaşabilirsiniz.

Editörlüğünü Ayça Sabuncuoğlu ve Hazel Bilgen’in birlikte yaptıkları kitabın düzeltisi ise İncilay Yılmazyurt’a ait. Jim Kay’in tasarladığı kitabı Türkçeye uygulayan isim de İlknur Efe oldu.

Öte yandan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Resimli Özel Baskı için Jim Kay’in çalışmalara geçen yaz başladığını ve bir hayli yol aldığını da hatırlatalım. Beşinci kitabın yurt dışındaki çıkış tarihi ise işmdilik belirsizliğini koruyor.

Yeni resimli kitabı almayı düşünüyor musunuz? Ön okumadaki çizimleri nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Harry Potter 20. Yıl Özel Tayland Baskıları Görenleri Büyülüyor

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir