Balyumruk Şekerci Dükkanı Nasıl Tasarlandı?

WB_F3_HarryRonAndHermioneEatingHoneydukesSweets_C201-4_UP_HPE3

Rengarenk, ağız sulandırıcı şekerler ile çoğunluğu çocuklardan oluşan bir ekip yan yana gelir de koca bir karmaşa nasıl önlenir? Yalan söyleyerek tabi ki. Hay aksi, Profesör Umbridge olsa ne derdi buna?

Kirişlerine kadar şekerle dolu olan Balyumruk Şekerci Dükkanı, büyücülük dünyasındaki çocuklar tarafından çok iyi bilinir. Azkaban Tutsağı’nda Diagon Yolu, Hogsmeade için yeniden düzenlendi. Balyumruk, ilk olarak Felsefe Taşı’ndaki Ollivanders ve sonrasında Sırlar Odası’ndaki Flourish ve Blotts olan mekana yerleştirildi.

Eski halinde asa kutuları ve kitaplarla dolu olan yerler, Balyumruk için Bertie Bott’un Bin Bir Çeşit Fasulye Şekerlemeleri ve Fışırdayan Vızvızlar dahil baştan aşağı şekerlemeyle doldurulmuştu. Dekor da nane şekeri yeşili ve pamuk şeker pembesi rengindeki raflarıyla içerisindeki ürünler kadar renkliydi.

Honeydukes

Grafik tasarımcılar Miraphora Mina ve Eduardo Lima, Buz Fareler ve Diştemizleyici İpliknaneler’den Drooble’ın En İyi Balonlu Sakızı ve Biber Şeytancıklar’a kadar binlerce ürün için ambalaj tasarlamışlardı.

Yardımcı bölümler, çikolata iskeletleri ile Alfonso Cuarón’un Meksikalı kültürüne ithafen raflar dolusu zıpırları ve geleneksel olarak Ölüler Günü için yapılan kafatası şeklindeki titreyen şekerleri seri olarak ürettiler. Oyuncuların tüm şekerleri yemesini önlemek için şekerlerin likörle kaplandığını söylediler ama bu aslında iyi niyetli beyaz bir yalandı.

mgc

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir