Bir Ravenclaw’un En İyi Arkadaşınız Olması İçin 5 Sebep

WB_F7_Harry_Luna_at_Fleur_and_Bill_wedding_HP7-1-FP-0176

Ravenclawlar bile duygularını mantıklarının önüne koyabilirler ve işte bu yüzden sihirli, muhteşem arkadaşlıklara sahip olurlar.

1. Ravenclawlar Son Derece İlginç İnsanlardır

Bir Ravenclaw ile arkadaş olmak için en bariz olan nedenle başlayalım – zekiler. Ve bunu sadece size faturalarınızı ödemeyi hatırlatabilecekleri için söylemiyoruz.

Ravenclawlar dünyada neler olup bittiğini merak ederler ki bu da onları muhteşem bir arkadaş yapar. Okudukları yeni bir kitapla ilgili sizi her zaman aydınlatabilirler, son olaylardan haberdar olmanızı ya da onları bir partiye “artı 1’iniz” olarak getirirseniz sizin harika görünmenizi sağlayabilirler.

Yani, bir Ravenclaw ile asla havadan sudan konuşmak zorunda kalmazsınız. Arkadaşlığınız “Hafta sonun nasıldı?”dan ziyade daha derin, daha felsefi muhabbetlere ev sahipliği yapacaktır.

Luna, beklenmedik bir şekilde “Bence Seherbaz olmamalısın, Harry.” dedi. Herkes ona O’na baktı. “Seherbazlar, Çürükdiş Komplosu’nun bir parçası. Herkes bunu biliyor sanıyordum. Karanlık büyü ve diş eti hastalığının bir birleşimiyle, Sihir Bakanlığı’nı içten yıkmaya çalışıyorlar.” (Harry Potter ve Melez Prens)

2. Bir Ravenclaw’un Size Verdiği Önemden Asla Şüphe Etmeyin

Ravenclawlar mantıklı ve akılcıdırlar ve konu arkadaşlarının arkasını kollamaya gelince tartışmaktan asla çekinmezler.

Ravenclaw_Students

Cho Chang ve ekürisi Marietta Edgecombe’u ele alalım. Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda, Marietta Dumbledore’un Ordusu’na ihanet eder ve bundan dolayı bir lanetin etkisiyle “gammaz damgası” yer.

Cho O’na anında arka çıkar. Bu, Lord Voldemort’un, Dumbledore’un Ordusu’nun tam olarak savaştığı gücün, erkek arkadaşı Cedric Diggory’yi öldürdüğünü göz önünde bulundurunca oldukça gözü pek bir davranış. Ancak O yine de onlara ihanet eden arkadaşının yanındadır. Cho’nun Marietta’nın yanında yer alması, Harry’le zaten pamuk ipliğinde olan ilişkisini iyiden iyiye baltalar ama dürüst olalım, muhtemelen onlar da bir ilişki için pek de istekli değillerdi.

D.O.’daki kredisini kaybetme pahasına Cho, arkadaşını fazlasıyla savunmuştu.

“O gerçekten çok tatlı biridir,” dedi Cho. “Sadece bir hata yaptı-”

Harry ona şaşkınlık içinde baktı. “Hata yapan sevimli biri mi? O sen dahil hepimizi sattı!”

“Şey.. hepimiz bu işten paçayı kurtardık ama, değil mi?” dedi Cho savunmacı bir şekilde. “Biliyorsun, annesi Bakanlık’ta çalışıyor, bu onun için gerçekten çok zor-”

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

3. Ravenclawlar Yüzeyden Daha Derinleri Görebilirler

Ravenclaw, arkadaşlık konusunda güçlü sezgilere sahip esprili ve öğrenmeyi seven öğrencilerin binasıdır.

Ravenclawlar etraflarında neler olup bittiğini bilmek isterler, aynı şekilde arkadaşlarının hayatlarını da bilmek isterler. Hepimiz duygularımızı açığa vuramıyoruz belki ama iş bir arkadaşının yardıma ihtiyaç duyduğunu anlamaya gelince Ravenclawlar neredeyse bir Zihinbendar gibidirler. Bir Ravenclaw, Çok Özlü İksir kullanıp başka biriymişsiniz gibi davransanız da sizi bir kitap gibi okuyabilir

“Merhaba, Harry!” dedi Luna.

“Eee – benim adım Barny,” dedi Harry şaşırmış bir şekilde.

Zekice “Ah, onu da mı değiştirdin?” dedi Luna.

“Nasıl bildin-?”

“Ah, şu ifadenden.”

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

4. Ravenclawlar Arkadaşlıkları İçin Çok Emek Verirler

Bir Ravenclaw, uzun süren bir arkadaşlığın emek istediğini bilecek kadar zekidir ve bir Ravenclaw’ın ödevlerini aylar öncesinden bitirmeye eğilimli olmasının kanıtladığı bir şey varsa o da asla çok çalışmaktan çekinmiyor oluşlarıdır.

Gryffindor’un Slytherin’le yapacağı Quidditch maçından evvel Luna’nın Ron’a nasıl destek olduğunu hatırlayın. Eğer bir şapkayı gerçek boyutlarda aslan kafası olacak şekilde büyülemek arkadaşlık değilse, ne olduğunu gerçekten biz de bilmiyoruz.

Harry’nin arkasından dalgın ve belirsiz bir ses “Selam,” dedi. Harry yukarı baktı: Luna Lovegood, Ravenclaw masasının üzerinden ona doğru yönelmişti. Bir sürü kişi ona bakıyordu ve pek çoğu açık şekilde onu işaret edip gülüyordu; kafasında tehlikeli bir şekilde duran gerçek boyutlarda bir aslan kafasını şapkaya dönüştürmüştü. Gereksiz şekilde şapkasını göstererek “Gryffindor’u destekliyorum.” dedi.

Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı

luna arkadaslar

5. Ravenclawlar Arkadaşlığı Çok Ciddiye Alırlar

Seçmen Şapka, Ravenclawlar için “en zekiler her zaman en iyisi”dir der Ateş Kadehi’nde. Ancak arkadaşlık, zekadan bile daha önemlidir. Bu herkesin öğrenmesi gereken önemli bir ders ve öğrenmeye olan aşklarını düşünürsek, Ravenclawlar’ın bunu bildiğinden emin olabilirsiniz.

“Luna yatak odasını beş tane yüzün –Harry, Ron, Hermione, Ginny ve Neville- çok güzel tablolarıyla süslemişti. Hogwarts’taki portrelerin hareket ettiği gibi hareket etmiyorlardı ama gene de belli bir sihirleri vardı: Harry onların nefes aldığını düşündü. İnce altın zincirlere benzeyen şeyler resimlerin etrafına dolanmış, onları birbirine bağlamıştı, ama bir iki dakika inceledikten sonra Harry zincirlerin aslında altın mürekkeple bin kere tekrarlanmış tek bir kelime olduğunu fark etti: arkadaşlar…arkadaşlar…arkadaşlar…Harry’nin içinde Luna’ya karşı büyük bir sevgi dalgası kabardı.”

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

⁠⁠⁠Evapsie!
Site Yorumları
4 Yorum