Diğer Büyücülük Okulları #1: Uagadou

Uagadou

Dün yaptığımız haberde, J. K. Rowling‘in dünya üzerindeki diğer büyücülük okulları hakkında bilgiler vermeye başladığını duyurmuştuk. İşte o okulların Afrika şubesi olan Uagadou hakkında detaylı bilgileri, sizler için çevirdik!

Uagadou

Afrika’da az sayıda büyücü okulu olmasına rağmen, sadece bir tanesi zamana karşı durabildi (en azından bin yıl) ve uluslararası kıskanılacak bir şöhret elde etti: Uagadou. Tüm büyücü okullarının en büyüğü olan okul, kocaman kıtanın her yerinden öğrencileri kabul ediyor. Bilinen tek adresi “Ay Dağları”; ziyaretçiler bazen basitçe havanın ortasında yüzüyor gibi görünen, sis içinde gizlenmiş ve dağ yamacında yer alan baş döndürücü bir mabetten bahsederler. Çoğu (bazıları hepsi diyebilir) büyü Afrika’dan köken almıştır ve Uagadou özellikle Astronomi, Simya ve Kendi – Biçim Değiştirme konularında uzman düzeyinde diploma vermektedir.

Asa bir Avrupalı icadıdır ve Afrikalı cadılar ve büyücüler onu son yüzyılda kullanışlı bir araç olarak benimsemişken, çoğu büyüyü basitçe parmağıyla işaret ederek veya el hareketi yoluyla yaparlar. Bu durum Uagadou öğrencilerine, Uluslararası Gizlilik Nizamnamesini kırmakla suçlandığında, güçlü bir savunma veriyor (“Ben sadece elimi sallıyordum, onun çenesini düşürmeyi hiç istememiştim“). Son Uluslararası Animagus Sempozyumunda, onların senkronize biçim değiştirmeleri neredeyse bir kargaşaya neden olduğunda, Uagadou Okul Takımı basının yoğun ilgisini çekmiştir. Birçok daha yaşlı ve daha deneyimci cadı ve büyücü istediğinde onları fillere ve çitalara dönüştürebilecek on dört yaşındaki öğrenci tarafından tehdit edilmiş gibi hissetmiş ve Adrian Tutley tarafından Uluslararası Büyücüler Federasyonu’na resmi bir şikayette bulunmuştur (Animagus: çöl faresi). Uagadou tarafından yetiştirilmiş eski ünlü öğrencilerin uzun listesi Albus Dumbledore’dan sonra Uluslararası Büyücüler Konfederasyonunun Başbüyücüsü olan Babajide Akingbade’yi de içermektedir.

Öğrenciler, mevcut okul müdürü veya müdiresi tarafından gönderilen Düş Habercileri’nden Uagadou’ya giriş için ilan almaktadır. Düş Habercileri çocuklara uykularında görünür ve çocuklar uyandıklarında ellerinde buldukları genellikle yazılı taş olan bir işaret bırakırlar. Başka hiçbir okul öğrenci seçiminde bu yöntemi kullanmaz.

Diğer büyücülük okulları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir