Harry Potter Dünyası İçin Yılbaşı Hediyesi Rehberi

Hogsmeade-karli

Bir elli peni ile mendilden Süpürge Tamir Ekipmanı’na yahut Görünmezlik Pelerini’ne, büyülü dünyanın bize sunduğu yılbaşı hediyeleri artık çok çeşitlendi. Olur da bir yılbaşı çekilişine katılır ve Potter dünyasından birine hediye almak zorunda kalırsanız diye; sizler için hangi karaktere ne alabileceğinizi sıraladık!

Rubeus Hagrid İçin: Yemek Tarifleri Kitabı

Hagrid’in dişlerinizi elinize döküp ağızları açık bırakan sertlikteki pastasını göz önüne alırsak, mutfakta ne kadar iyi niyetli de olursa olsun birkaç tüyoya ihtiyacı olduğu söylenebilir. Bayan Weasley’nin bu konuda şüphesiz güzel bir tavsiyesi olacaktır. Gerçi Hagrid bunun yerine bir ejderha isterdi ama, neyse artık!

Gilderoy-Lockhart-

Gilderoy Lockhart İçin: Çerçeveli Kendi Portresi

Baş döndüren dolgun gülümseyişi ve süslü sarı lüleleri ile Lockhart, St. Mungo Sihirli Hastalıklar ve Sakatlıklar Hastanesine düşmesi sonrasında dahi, kendi resimlerini imzalama sevgisini hiç kaybetmedi. İnci dişlerinin pırıldadığı bir resmini daha görmek onu çok memnun edecektir.

Bay Weasley İçin: Bir Muggle Bilgisayarı

İhtiyar delikanlı Arthur konu Muggle eli değmiş eserler olduğunda kendini bir türlü tutamıyor, bu tür şeyler onda çok fazla merak uyandırıyor. Ona bir Muggle bilgisayarı hediye edilse ne fena coşardı siz düşünün. Bu cihazlar, ‘elehtrih’ ile çalışmalarının yanında kendisini meşgul edecek bir sürü kablo da içeriyor. Pek tabii ki çok geçmeden bu cihaza büyü yapıp Molly onu bulmasın diye kulübesinde saklamak zorunda kalacaktır.

Ron Weasley İçin: Yeni Bir Cübbe

Harry, Weasley ikizlerine Üçbüyücü Turnuvası’nda kazandıklarını hediye ettikten sonra Ron’a yeni bir cübbe almalarını söylemişti, ancak ikizlerden bir ses çıkmadı. Zavallı Ron bir daha o süslü, mor, cübbe demeye bin şahit isteyecek şeyi, ‘ucübbeyi’ giymesin diye, şöyle şık mı şık, siyah mı siyah bir pelerin tam aradığınız şey olabilir.

Hogwarts-Library

Hermione Granger İçin: İngiliz Kütüphanesi’ne Bir Gezi

Kendisinin sürekli tekrarladığı ve artık onu tanımlayan söz haline gelen, “Kütüphaneye gidiyorum ben!” lafını göz önüne alırsak –ki halihazırda okumadığı bazı büyücülük kitapları da mevcutken (bazılarına kesinlikle erişememesi gerekirken dahi), Hogwarts’ın kitap kurduna bu olağanüstü bilim yuvasında bir gün geçirmek dahi yetmeyecektir.

Profesör McGonagall İçin: Bir Kutu Kurabiye

Gryffindor’un lideri aslında basit şeylerden zevk almasını bilir, ancak arada sırada kaçamak yapmak için bir kurabiye kavanozunu da masasından eksik etmez. İskoç kökenli olduğunu da düşünürsek, nadiren yakaladığımız gülümseyişlerinin bir nedeninin de bu tereyağlı kurabiyeler olduğu aşikar.

Albus Dumbledore İçin: Yeni Bir Çift Çorap

Dumbledore Harry’ye, Kelid Aynası’na baktığında kendisini ellerinde bir çift yün çorapla gördüğünü söyledi, zaten insanın kaç tane çorabı olursa olsun yeterli olur mu hiç? Gerçi tam olarak dürüst davranmamış olsa da, ‘her şeye sahip büyücü’ye ne alınabileceği problemini kolaylaştırıyor. Çorap tabii ki! Ayrıca tatlı yiyelim tatlı konuşalım, bir kase de Meyankökü Asa’sı alsak güzel olur.

noel-balosu

Site Yorumları
5 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir