J.K. Rowling’in Kaleminden “Marge Hala” Hakkında Her Şey

marge-hala-ucarken

Vernon Dursley‘nin huysuz ablasını hatırlamayanınız yoktur. İşte Pottermore‘da yayınlanan ve J.K. Rowling‘in kaleminden çıkan bu yazı, Marge Dursley hakkında her şeyi anlatıyor!

Marjorie Eileen Dursley Vernon Dursley’nin büyük ablası. Aralarında kan bağı olmamasına rağmen Harry’ye ona “Marge Hala” demesi öğretilmiş.

Marge genişçene yapılı, hayattaki gayesi Buldog eğitip yetiştirmek olan sevimsiz bir kadın. Fiziksel cezalara ve aklındakini pat diye söylemeye inanan, buna da agresif olmak diyen birisi. Marge gizliden gizliye Albay Fubster isimli, kendisi evde yokken köpeklerine göz kulak olan komşusuna aşık. Albay onunla, tamamen korkunç kişiliğinden ötürü asla evlenmeyecek. Karşılık göremediği bu tutkusu onu başka insanlara karşı daha çirkin davranmaya itiyor.

Marge tek yeğeni Dudley’nin üzerine titriyor. Bilmediği şey akrabalarıyla yaşayan şu Harry Potter oğlanının bir büyücü olduğu. Bu oğlanın iki işsiz güçsüz serserinin çocuğu olduğu ve onu çalışkan akrabaları Vernon ile Petunia’nın bakımına terk ettiklerini sanıyor. Bu elemanlarda Marge’ın ön yargılı ve dobra oluşundan korkup senelerdir bu üvey aile oyununu sürdürüyor.

MargeDursley_PM_B3C2M1_AuntMargeBlownUpFloatingInDurselysDiningRoomWithVernon_Moment

Harry anasına babasına laf eden bu şirret Marge Hala’ya öfkelenip kontrolünü kaybedince, kadın adeta bir balon yahut zeplin gibi şişiverdi. Sihir Bakanlığı’nın Büyü Kazalarını Düzeltme Servisi’nden 2 kişi hemen olayı temizleyip Marge Hala’nın hafızasına ayar çekmek için yola çıktı. O dakikadan sonra Dursley’ler Marge Hala’yı Harry evde kaldığı müddetçe tekrar davet etmediler ve Harry’de onu bir daha görmedi.

J.K. Rowling’in Düşünceleri

Marge Hala’yı bir Buldog eğitmeni yaptığım için pişmanım çünkü bu cinsin tehlikeli bir cins olmadığını artık biliyorum. Kız kardeşimin bir Buldog’u var ve o görüp görebileceğiniz en sevimli ve en sevecen köpek. Fakat görünüş olarak biraz aksi bir halleri var ve bu da Marge Hala’ya gayet uyuyor.

Siz bu ikonik karakter hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir