J.K. Rowling’in Kaleminden “Peron Dokuz Üç Çeyrek” Hakkında Her Şey

peron-dokuz-uc-ceyrek-pottermore

Peron Dokuz Üç Çeyrek bizlere büyülü bir dünyanın kapılarını aralayan harika bir geçit. Gelin bu harika peron hakkında J.K. Rowling‘in düşüncelerini okuyalım!

Genç büyücü ve cadıları yatılı okullarına götüren büyüyle gizlenmiş bu peronun numarasını seçerken Muggle peronlarınınkinin arasında bir sayı olması gerektiğine karar verdim- ve bu şüphesiz kesirli bir sayıydı. Bu King’s Cross istasyonundaki tam sayılı peronların arasında bundan başka kaç tane daha kesirli peron olduğu gibi ilginç bir soruyu da beraberinde getirdi ve ben de daha bir sürü olduğu konusunda sonuca vardım.

Bu peronlardan kitaplarda hiç bahsedilmemesine rağmen Avrupa kıtasındaki sadece büyücülerin yaşadığı yerlere giden Doğu Ekspresi’nin farklı bir versiyonuna binmenin (Peron 7 ½’u deneyin) mümkün olduğunu ve diğer peronların da Celestina Warbeck konserleri gibi büyük ve bir sefere mahsus olan etkinliklerde ihtiyaca göre açılabileceğini (detaylar için biletinize bakın) düşünmekten hoşlanıyorum.

9 ¾ numarası kendisini çok fazla bilinçli düşünmeden ortaya koydu. Bu fikri o kadar çok sevdim ki hemen bu numarada karar kıldım. Tabii bu numarayı önemli yapan ‘üç çeyrek’ kısmı.

peron-dokuz-uc-ceyrek-harry-potter

Ayrıca şuna da göz atabilirsiniz:

Bir tren garında, Harry Potter karşınıza çıkıp size Peron Dokuz Üç Çeyrek‘e nasıl gidebileceğini sorsa yanıtınız ne olurdu? İşte cevabı bu videoda!