Rengârenk Kişiliğiyle Nymphadora Tonks Sinemaya Nasıl Aktarıldı?

Nymphadora Tonks

Renkli saçları, hazırcevaplığı ve ısrarcı sakarlığıyla, Nymphadora Tonks Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın karanlığına ilaç gibi gelmişti. Ancak istediği zaman görünüşünü değiştirebilen bir karakter için uygun “stili bulmak” pek de kolay olmadı. Gelin Pottermore’un bu harika rehberiyle Tonks beyaz perdeye nasıl aktarılmış hep birlikte görelim!

Natalia Tena Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın ilk seçmelerinin felaket geçtiğini söylüyor.

“Hiçbir filmi izlememiştim. Hiçbir kitabı okumamıştım. Muggle ne demek bilmiyordum. Odaya girdim, sandalyeye ayağım takıldı, ve her ne olduysa baya gürültülüydü.”

Nymphadora fcTonks fc5

Sonraki gün menajeri onu arayıp seçmesinin çok kötü geçtiğini ama her nedense onu tekrar görmek istediklerini söyledi. Uzun bir karar verme döneminden sonra –bu dönemde Tena, kitapları ve çıkan filmleri izleme olanağına sahip olmuştu– rolü kaptı.

“Cadılarla olan hikayeleri çok sevdim. 6 yaşıma kadar üç cadının beni kapı önüne bırakıp gittiklerini düşünmüştüm. 18. Doğum günümde annem bana bir süpürge hediye etmişti. Bunun da olacağı varmış.”

NymphadoraTonks promo2

Yönetmen David Yates Tena’ya önemli bir görev vermişti:

“O pırıltıyı bul.”

Tonks’un kıyafetlerinin hazırlanması uzun sürdü. İlk stilini Tena ‘80’lerin tuhaf punk gece hayatı’ olarak tanımlıyor. Sivri topuklu ayakkabılar, çizgili pantolon ve pembe tütüsüyle bu stili yansıtıyordu. Jany Tamime, karakterin kişiliği diğerlerinden daha asi ve kaygısız olsa da, Tonks’un güçlü görünmesini istedi. Botlar, uzun ceket, kapşonlu bol uzun kollu tişört, parmaksız eldivenleri ve yırtık pantolonuyla Tena, karakterinin belirdiğini gördü.

“Botlar onu sağlam gösteriyor, ama takılıp düşmesine de sebep oluyor. Yetişkin gibi davranmaya çalışıp başaramıyor.”

Askervari halde dikilmiş uzun kırmızı ceketiyle Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nın gerilim dolu savaş sahnelerinde karşımıza çıkıyor. “Savaş için hazır, ve yine de iyi giyiniyor.” Kitaplarda pembe olan saçı Dolores Umbridge’le ilişkillendirilmemesi için mora döndürülüyor. Kızdığında kırmızıya, savaş sahnesinin sonunda da kısa süreliğine beyaza dönüşüyor.

NymphadoraTonks sketch

Tonks’un dikkat çeken savaş kıyafetleri gelecekteki kocası Remus Lupin’in gösterişsiz ve sade kıyafetleriyle tam olarak tezat. Ancak Harry Potter ve Melez Prens’te Karanlık güçler daha da kontrol sahibi olduklarında Tonks daha çok ciddileşiyor. Saçı artık göze çarpmayan mor bir tutamla beraber kahverengi, kıyafetleri de artık daha olgun. ‘Karanlık zamanlar, koyu saç.’ olarak açıklıyor Tena. Harry Potter veMelez Prens için mor peruğu yerine kendi kahverengi saçıyla karşımıza çıkıyor, kıyafetleri de artık sakin renklerden ve yumuşak kumaşlardan oluşturuluyor, aynı palet takip ediliyor.

“Tonks aşık, ve biraz feminen. Ama artık yetişkinliğe geçmesi gerekiyor. Hala aynı botları giyiyor, sadece pırıltısı artık eskisi kadar değil.”

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 1&2 için kostüm tasarımcısı Jany Temime, Tonks’a Weasleylerin düğününde giymesi için ipek kumaşlardan hamilelik kıyafeti tasarladı.

NymphadoraTonks promo

Nymphadora Tonks‘un sinemaya aktarımını siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Site Yorumları
3 Yorum