Sadece İlk Filmde Gördüğümüz Madam Hooch Hakkında Daha Fazlası

madam-hooch

Müsamaha göstermeyen Quidditch hakemi sadece bir filmde görülmüş olabilir ancak bu onu Harry Porter ve Felsefe Taşı‘nda etkileyici elbise dolabıyla övünmekten alıkoymuyor. İşte karşınızda tüm ihtişamı ve çarpıcı stil anlayışıyla Madam Hooch!

Madam Rolanda Hooch’u canlandıran oyuncu Zöe Wanamaker, sadece Harry Potter ve Felsefe Taşı‘ında görünmesine rağmen geniş elbise dolabıyla gösteriş yapmaktan da geri durmaz. Uçuş öğretmeni olarak Hooch; ağır yün cübbe kombinin altına beyaz kolalı gömlek giyer ve Hogwarts amblemi taşıyan kravat takar. Kalın deri eldivenleri ve pirinç düdüğü kıyafetini tamamlar.

Kostüm tasarımcısı Judianna Makovsky, “Madam Hooch’u bir çeşit beden eğitimi öğretmeni olarak hayal ettim ki bunu konuşmalarımızda Jo (Rowling) de onayladı,” der. Madam Hooch’un diken diken görünen saç stilinin altına, kitaplarda tasvir edildiği gibi, sarı şahinimsi gözler, oyuncuya lens olarak eklenmiş.

MadamHooch

Madam Hooch, Quidditch sırasında hakem olarak oyuncularla birlikte uçarken cübbe, pantolon ve oyuncularınkine benzer koruma giyer. Beyaz gömlek, kravat ve düdük varlığını bu sefer sivri düğmeli yeleğin altında korur. Yırtmaçlı siyah cübbesi beyaz çizgilerle süslüdür, Hogwarts amblemi taşır ve arkadan bağlamalı kol yenleri vardır. Hooch, aynı zamanda sarı tonlarında bir uçuş gözlüğü takar.

Ama onun en çarpıcı halini Büyük Salon’da, öğretmenler masasında mor cübbe giydiğinde görürüz. Bu sefer gömleğinin yakası iliklenmiş, kravatı ipekten ve cübbesi koyu mor kadifeyle süslenmiştir.

Yeleği ve elbisesinin kollarıyla uyum sağlayan cübbesi, Hooch sabit dururken bile ateşi yalarmış gibi ve hareket ediyormuş izlenimi veren desenlerle çerçevelenmektedir. Hepsinin üstünde, Hooch’un büzgülü şapkasının ucundaki mor ve beyaz süsler, kelimenin tam anlamıyla süpürgenin ucundaki fırçaya benzemiştir.

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir