Büyü Dünyasının En Tuhaf Yaratıklarından “Böcürtler” Sinemaya Nasıl Uyarlandı?

harry potter böcurt sinema

Böcürtler bize hem kadın kıyafetleri içerisindeki Snape’i gösterdi hem de Harry’nin Patronus yapmasında çok önemli bir rol oynadı. Peki bu acayip yaratıklar beyaz perdeye nasıl aktarılmıştı? Gelin Pottermore’dan dinleyelim!

Böcürtler’in gerçek şekilleri bilinmiyor çünkü bir Böcürt görünüşünü ona bakan kişinin en büyük korkusuna göre değiştiriyor. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda Karanlık Sanatlara Karşı Savunma hocası Remus Lupin üçüncü sınıf öğrencilerine böyle bir yaratığı geri püskürtmek için nasıl Riddikulus büyüsü yapacaklarını öğretiyordu. Lupin aynı filmde özel bir derste Harry Potter’a Harry’nin en büyük korkusu olan Ruh Emiciler’e karşı nasıl Patronus büyüsü yapacağını öğretirken de bir Böcürt kullanmıştı.

bocurt-palyaco

Neville Longbottom Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’nda Profesör Snape’e büyükanne Longbotttom’ın uzun dantelli elbisesi ve tepesinde güve yenikli bir akbabanın bulunduğu yüksek bir şapka giydirerek Riddikulus büyüsünü yapan ilk öğrenciydi. Ron, Acromantula’nın sekiz ayağında da paten hayal etmişti. Parvati bir kobrayı kutudan fırlayan kukla bir oyuncağa dönüştürmüştü. Ancak Harry bir Ruh Emici gördüğünde Lupin araya girmişti. Lupin’in en büyük korkusu ise karanlık gökyüzünden sinsice ortaya çıkan dolunaydı ki Lupin onu sonrasında uçarak sönen beyaz bir balona çevirmişti. Tüm bu efektler bilgisayar ortamında yaratıldı.

bocurt-orumcek

Bir Böcürt kendi şeklinde hiç görülmemesine rağmen, görsel efektler tasarımcıların yine de korkunç bir versiyondan komik olana geçiş yapmaları gerekiyordu ki onlar da bunu Böcürt’ün korkunç ve komik hallerinin türbülanslı bir kasırgasını yaratarak başardı.

bocurt

Böcürtler hakkındaki bu teoriyle ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ve bizleri Google Haberler’den takip etmeyi unutmayın!

⁠⁠⁠Evapsie!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir