“Voldemort: Varisin Kökenleri” Hayran Filminin Detaylı Konsept Fragmanı

voldemort origins konsept ust

Potterheadler olarak Tom Riddle‘ın Hogwarts’ta çevirdiği işler hakkındaki bildiklerimiz sınırlı. Günlük yazmak, Hortkuluk araştırmaları ve yüksek başarılarla geçen bir öğrencilik hayatı. Peki ya Riddle, Hogwarts’tan sonra ortadan kaybolduğu 10 yıl boyunca neler yaptı, hiç merak ettiniz mi?

İtalya’dan bir grup bağımsız Potterhead film yapımcısı kafadar da sizler gibi bunu düşünmüş ve üstüne kendi kurgularını yaratmışlar! Bu gençler Harry Potter ve Melez Prens kitabını okuyup Tom Riddle‘ın gençliğini gördüklerinde, onu Lord Voldemort yapan şeyler hakkında daha fazla şey öğrenmek istemişler. Bu merakları da ortaya “Voldemort: Varisin Kökenleri” hikâyesini çıkartmış. Bu yıl içinde çıkması beklenen kısa filmin hikayesi tam olarak şöyle:

“Tom Riddle Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’ndan mezun olduktan sırra kadem basar. On yıl sonra, yeni güçler ve yeni bir isimle geri gelir. Karanlık büyünün gizemlerini araştırmaya doğru çıktığı yolculuk onu içten bir şekilde değiştirmiştir. Onu şimdiki emelinden, ölümsüzlüğe ulaşmaktan alıkoymak ise eski okul arkadaşlarına düşer.”

TryangleFilms geçtiğimiz yıl bu zamanlarda aşağıdaki konsept fragmanıyla kendilerinden bolca söz ettirmişti. İşte sizler için Türkçe altyazı hazırladığımız o fragman:

TryangleFilms, projeyi ilk duyurduğunda Kickstarter üzerinden filmi çekmek için bağış topluyordu. Ancak filmin Kickstarter sayfasına bugün girdiğinizde Warner Bros.‘un mektubu ile karşılaşıyorsunuz. Dünkü fragman, J.K. Rowling tarafından onaylamış olsa dahi bu gençlerin önünün defalarca kesildiği bir gerçek. Yukarıdaki tanıtıcı konsept fragmanından sonra “Voldemort: Varisin Kökenleri”nden uzun süre haber alınamadığında da, hayranlar her şeyin bittiğini düşünmeye başlamıştı. Ancak dün sabah harika bir fragmana uyandık! Engellere rağmen yılmayan ekip geçtiğimiz yıldan beri kendilerini oldukça geliştirmişler! Konsept fragmanı dün yayınlanan parçaya nazaran bizlere daha çok bilgi vermesine rağmen görsel efekt konusunda oldukça geride kalmasıyla dikkat çekiyor. Dün yayınlanan fragman ise bu sebeple bizleri oldukça mutlu etti.

Yine de sizlere eksiksiz bir hizmet sunmak için, yaklaşık bir yıl önce yayınlanan bu fragmanı da büyük bir hevesle dilimize kazandırdık. Tüm bu curcunanın içinde bir de Albus Dumbledore‘u görmek bizleri çok mutlu etti! Fragmanda dikkattimizi çeken bir diğer kareyse binaların yadigarlarını gösteren eski çizimler oldu.

Geçen bir seneden bu yana pek çok şey değişmiş olsa da, hikâye ilk günkü gibi heyecan verici duruyor.

“Voldemort: Varisin Kökenleri”nin dün yayınlanan fragmanına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Dünkü fragmanın detaylı haberi ise hemen şurada.

“Voldemort: Varisin Kökenleri” hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

9 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir