“Harry Potter” Dünyasının En Ünlü Çiftleri

Harry Potter Çiftleri

Büyücülük Dünyası’nda kim kiminle evlendi? İşte meraklı okurlar için Harry Potter dünyasının en meşhur çiftleri hakkında bir liste ile karşınızdayız!

J.K. Rowling’in Büyücülük Dünyası özellikle 7 kitaplık Harry Potter serisi başta olmak üzere romantizmi olmazsa olmaz unsurlardan birisi olarak kullanmıştı. Lanetli Çocuk tiyatro oyunundan Fantastik Canavarlar üçlemesine; spin-off’lar bile kendine has çiftlerle tarihe geçmeyi başardı.

Bu içerikte bilinen Harry Potter çiftlerinin yanı sıra radarınızın dışında kalmış olabilecek bazı ilişkileri de gözler önüne sermeyi hedefliyoruz.

Spoiler uyarısı: Bu listede tüm Harry Potter kitaplarını hâlâ okumamış olanlar için sürpriz bozan (spoiler) unsurlar yer almakta.

İşte Harry Potter Çiftleri

1. Harry Potter ve Ginny Weasley

Harry Potter ve Ginny Weasley

Listeye, seriye adını veren Harry Potter ile başlamamak olmazdı. Ünlü Sağ Kalan Çocuk ile korkusuz Weasley; Büyücülük Dünyası’nın önemli çiftleri arasında yer alıyor. İkili seri boyunca beraber karanlık büyücülerle savaşmış ve Quidditch sporunu hakkıyla icra etmişti.

Çiftin ilişkileri ilk etapta çok da ön planda değildi. Özellikle Harry, işleri pek de fark eden tarafta bulunmuyordu. Ancak Melez Prens kitabıyla birlikte ilişki rayına oturdu. Birlikte üç çocuk yaptılar ve hayatlarının kalanını birlikte geçirdiler.

2. Hermione Granger ve Ron Weasley

Ron Weasley ve Hermione Granger

Bu ilişki yavaş yavaş gelişmiş olabilir. Ama kesinlikle beklediğimize değdi. Hermione ve Ron birbirlerine zar zor tahammül edebilen iki insandan tartışmayı seven iki çocuklu ve mutlu bir çifte dönüşmeyi bildiler.

Hermione, Ron’u “bir çay kaşığı kadar duygusal olmak”la suçlasa da onların yolu nihayetinde mutlu sonla bitti. Üstelik yıllar sonra J.K. Rowling, aslında Harry ve Hermione’nin daha ideal bir çift olup olmayacağı hakkında merakını dile getirerek hayranları büyük bir tereddüde sürüklemiş olmasına rağmen…

3. Bill Weasley ve Fleur Delacour

Bill Weasley ve Fleur Delacour

Bayan Weasley başlangıçta bu ilişkiye onay vermekte isteksiz davranmış olabilir, ancak Bill ve Fleur’un aşkının yıllara meydan okunduğu biliniyor.

Bill’in Fleur’a İngilizce dersleri vermesinden, Fenrir Greyback tarafından saldırıya uğradıktan sonra Fleur’un Bill’in yanında durmasına dek birçok ikonik an; bu ilişkinin büyüsüne ev sahipliği yapıyor. Üstelik çiftin düğün sahneleri, Büyücülük Dünyası’nın unutulmazları arasına girmekten geri durmamıştı.

Voldemort’a karşı verilen savaşta Deniz Kabuğu Kulubesi’nde yaşananlar önemli bir rol oynamış; Bill ve Fleur serinin önemli karakterleri arasında yer almışlardı.

4. Nymphadora Tonks ve Remus Lupin

Nymphadora Tonks ve Remus Lupin

Bunca mutlu çiftin üzerine, boğazlara biraz düğüm yerleştirmenin zamanı geldi. Harry Potter serisinin en özel ilişkilerinden birisi bir kurt adam ile bir Metamorfmagus arasında yaşanmıştı.

Tonks ve Lupin, Yin ve Yang gibi birbirlerini mükemmel bir şekilde dengelemişlerdi. Lupin’in çekingen ve çalışkan kişiliği Tonks’un parlak ve canlı doğasıyla uyum içindeydi.

Bu ikilinin birlikte daha fazla zaman geçirebilmelerini isterdik. Aşkları gerçekten de en olmadık noktada yarım kaldı. Birlikte çok kısa zaman geçirmiş olsalar da oğulları Teddy, aşklarının meyvesi olarak Wizarding World’ü adımlamaya devam etti.

Tonks ve Lupin, birbirlerine Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda çalışırken âşık oldular. Hatta Tonks’un Patronus’u Lupin’in kurt adamına uyarak şekil bile değiştirdi.

5. Arthur Weasley ve Molly Weasley

Arthur Weasley ve Molly Weasley

Büyücülük Dünyası’ndaki çiftler hakkında bir liste yaparken Bay ve Bayan Weasley’den bahsetmemek olmaz. Eğer “ruh eşi” diye bir kavram gerçekten varsa; onlar Arthur ve Molly Weasley’dir.

Evet, Arthur’un Muggle takıntısı ve lastik ördeğin gerçek işlevini anlama konusundaki kararlılığıyla Molly’nin sinirlerini bozabilir. Ve evet, Molly Weasley de bazen bir Norveç Pütürlüsü kadar ürkütücü olabilir. Ama bu çift kelimenin tam manasıyla birbirleri için yaratılmıştı. Okuldan beri birlikteydiler. Yedi harika çocukları, sevgi dolu bir aile yuvaları ve Şamarcı Söğüt’ten bile daha güçlü bir bağları vardı.

6. Draco Malfoy ve Astoria Malfoy

Draco Malfoy ve Astoria Malfoy

Draco için gözler uzun süre Pansy Parkinson’a çevrilse de hikâyenin sonunda Draco’nun eşi Astoria olmuştu. Astoria Malfoy kötü bir zorba değildi. Aslında, Draco’nun Voldemort sonrası dünyada yolunu bulurken ihtiyaç duyduğu dayanak noktasının ta kendisiydi. Safkanların üstün olduğu fikrine katılmıyordu, şefkatliydi. Draco’nun karanlık ve çoğu zaman yalnız hayatına neşe getiriyordu.

Lanetli Çocuk oyununda açığa çıkan hikâyeye göre Astoria bir noktada hayatını kaybediyor. Geriye ise oğulları Scorpius kalıyor. Draco’nun yüzü yine gülmese de birlikte geçirdikleri kısıtlı süre karakterin gelişiminde önemli rol oynuyor.

7. Victoire Weasley ve Teddy Lupin

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları’nın final bölümünde gözümüze çarpan şu ilişkiden söz açmamak olmaz. Teddy Lupin ve Victoire Weasley. Genç James Potter onları Peron Dokuz Üç Çeyrek’te öpüşürken yakalamasaydı, bu çift tamamen gözlerden saklanabilirdi. Ancak öyle olmadı ve Bill ile Fleur Weasley’nin en büyük çocukları Victoire ile Tonks ve Lupin’in tek evlatlarını bir arada görme fırsatı bulduk.

8. Neville Longbottom ve Hannah Abbott

Neville Longbottom ve Hannah Abbott

Harry Potter serisi boyunca Neville’i Luna Lovegood’a yakıştıran milyonlarca Potterhead mevcuttur. Ancak Rowling’in tercihi çok daha farklı oldu.

Kitapta ya da filmlerde asla görmesek de J.K. Rowling bu ilişkiyi doğrulamıştı. Neville Longbottom, okulda onun sınıfında olan bir Hufflepuff olan Hannah Abbott ile bir yuva kurdu.

Hannah’yı seri boyunca pek görmemiş olsak da, bu ikilinin neden birbirlerine çekilmiş olabileceklerini anlayabiliyoruz. Her ikisi de Dumbledore’un Ordusu’nun üyesiydi. Her ikisi de akademik performansları söz konusu olduğunda oldukça kaygılıydı ve her ikisi de kara büyünün bir aileyi nasıl parçalayabileceğini ilk elden deneyimlemişti.

Kalp kırıklıklarına yabancı olmayan iki karakter olarak, sonsuza dek mutlu yaşayacakları birlikteliği bulmalarına sevinmemek elde değil.

9. Luna Lovegood ve Rolf Scamander

Neville demişken Luna Lovegood ile devam edelim… Luna’nun hayat arkadaşı, Fantastik Canavarlar serisinden Newt Scamander ile Porpentina “Tina” Goldstein’ın torunu Rolf Scamander oldu.

Dedesinin izinden giderek bir büyüzoolog olan Rolf’a; Luna da eşlik ediyor ve ikili beraber macera dolu bir hayat yaşıyorlar. Dünyayı dolaşarak bir dizi gizemli yaratığı keşfedip kataloglama onuruna eriştiler. Çift aynı zamanda Lorcan ve Lysander adlı ikiz erkek çocuklarının da ebeveyniydi.

10. George Weasley ve Angelina Johnson

George Weasley ve Angelina Johnson

Eminiz ki George Weasley’nin hayatını birlikte geçireceği birini bulması birçok Potterhead’in kalbini ısıtmıştır. Fred’in ölümünden sonra George’a destek çıkacak birisinin olması harika bir kurgu. George, hikâyenin sonunda hayatını Gryffindor Quidditch takımından arkadaşı Angelina Johnson’la birleştirdi ve oğluna Fred adını verdi.

Kaderin cilvesi ise Noel Balosu’na Angelina’nın Fred ile gitmesiydi.

11. Minerva McGonagall ve Elphinstone Urquart

Profesör McGonagall’ın evli olduğunu duymak birçokları için şaşırtıcı olabilir. Biz de bu yazının sürpriz unsuru olarak McGonagall’ın Elphinstone Urquart ile olan az bilinen ilişkisine değinmek istedik.

Minerva McGonagall, Hogwarts’a öğretmen olarak katılmadan önce kısa bir süre Sihir Bakanlığı için çalışmıştı. Orada patronu Elphinstone Urquart ile tanıştı ve ondan çok hoşlandı. İkili daha sonra evlendi ve Hogsmeade’deki bir kulübede birlikte mutlu bir şekilde yaşadılar. Ancak ne yazık ki bu mutluluk kısa sürdü. Evliliklerinden üç yıl sonra, Elphinstone trajik bir şekilde dokunakula (venomous tentacula) adlı sihirli bitkiden zehirlenerek yaşamını yitirdi. McGonagall, birlikte paylaştıkları evde kalmanın çok acı verici olduğunu fark etti ve Hogwarts’a geri taşındı.

McGonagall, Elphinstone’dan önce Dougal McGregor adlı bir Muggle ile nişanlıydı ama ne yazık ki bu ilişkinin yürümeyeceğine karar verdi.

İlginizi çekebilir: Muggle’lar ve Büyücüler Arasındaki 5 Trajik Aşk Hikâyesi

Sizin Harry Potter dünyasındaki favori çiftiniz hangisi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ve Fantastik Canavarlar’ı Google News’ten takip etmeyi unutmayın!

Kaynak: Wizarding World

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir