Diğer Büyücülük Okulları #2: Castelobruxo

Castelobruxo

Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde, J. K. Rowling‘in dünyadaki diğer büyücülük okulları hakkında bilgiler vermeye başladığını duyurmuş, ardından da Afrika’daki büyücülük okulu Uagadou hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Bu sefer sırada Güney Amerika var, işte Brezilya‘daki sihir okulu hakkında bilmeniz gerekenler!

Castelobruxo (Cass-tell-o-broo-shoo)

Güney Amerika’nın her tarafından öğrenci kabul eden ve Brezilya’da bulunan bu sihir okulu, yağmur ormanlarının derinliklerinde saklı olabilir. Castelobruxo sık sık tapınağa benzetilen, altın taşlardan yapılma, kare şeklinde dizayn edilmiş gösterişli bir yapıdır ve okulun muhteşem kalesi yakınlarına gelmeyi başarabilmiş birkaç Muggle’a yıkıntı şeklinde görünür (Hogwarts’ta da şahit olduğumuz bu hilenin ilk önce hangi okul tarafından uygulandığı halen tartışmalı bir konu). Okul ve çevresi Caipora adı verilen küçük ve tüylü ruhlar tarafından korunmaktadır. Geceden istifade ederek beliren ve öğrencilerle ormanda yaşayan diğer yaratıklara göz kulak olan bu varlıklar oldukça haylaz ve düzenbazdırlar. Hatta bir keresinde Hogwarts’ı ziyarete gelen Castelobruxo’nun eski müdirelerinden Benedita Dourado, hayalet Peeves’ten yakınan Müdür Armando Dippet’i duyduğunda kahkahalarla, uzun süre gülmüştür. Kendisinin, Dippet’e “gerçekten baş belasının ne olduğunu göstermek için” Yasak Orman’a birkaç Caipora gönderme teklifi ise kabul edilmemiştir.

Castelobruxo’nun öğrencileri açık yeşil renkli cüppeler giyerler ve özellikle Bitkibilim ve Büyüzooloji alanlarında oldukça ileri düzeydedirler; okul, Güney Amerika’nın sihirli bitki örtüsü ve canlı çeşitleri üzerinde çalışmak isteyen Avrupalı öğrencilere* oldukça rağbet gören değişim programları sunmaktadır. Castelobruxo, dünyanın en ünlü iksircilerinden biri olan Libatius Borage (diğer çalışmalarının yanında İleri İksir Yapımı, Asya Kökenli Panzehirler, Kendinize Şişede Bir Şenlik Edinin kitaplarının yazarı) ve dünyanın en ünlü Quidditch takımı Tarapoto Ağaç Kevgirleri’nin kaptanı Joao Coelho gibi pek çok tanınmış ismi mezun etmiştir.

*Bu, Bill Weasley’nin ailesinin gücünün yetmediği ve Castelobruxo’da okuyan hayal kırıklığına uğramış mektup arkadaşının ona postayla nahoş bir şeyler göndermesine sebep olan gezilerden biriydi.

Diğer büyücülük okulları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

⁠⁠⁠Evapsie!

Forumdan Cevaplar!