“Dumbledore’un Sırları”nın Yeni Fragmanından Gözden Kaçan Detaylar

fanastik canavarlar 3 yeni fragman detaylar

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları filmine ait ikinci fragman nihayet yayınlandı. Dumbledore ve Grindelwald’ın yüz yüze gelmesinden bir parça Burnuk Teddy’ye kadar büyüleyici anlarla dolu olduğunu söyleyebiliriz. Bir göz atmaya ne dersiniz?

Elbette istersiniz… Potterhead’leri bir kez daha Harry Potter’ın büyülü dünyasına götürmeyi hedefleyen Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore için geri sayım sürüyor.

Öncelikle yayınlanan son fragmanı hâlâ izlemediyseniz buradan izleyebileceğinizi hatırlatalım. Ardından yeni tanıtımda gözden kaçan detaylar için asalarınızı hazırlamaya başlayın.

Yeni fragmanda heyecanlanabileceğimiz pek çok nokta bulunuyor. Özellikle en merak uyandıran detayları sizler için bir araya getirdik.

İşte Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları Fragmanına Detaylı Bakış

Bu kısımdan itibaren ilk iki Fantastik Canavarlar filmine ait spoiler içerdiğini söylemeliyiz.

Yeni fragman ilk filmdeki konuların devamı üzerine kurulmuş durumda-ancak yine de beraberinde pek çok soru işareti de getiriyor… Özellikle de bu soruların büyük çoğunluğu Jacob ve yepyeni asası etrafında kümeleniyor. Şimdi, sırayla görüntüleri incelemeye başlayalım.

Yaşlı Dumbledore hatıra koridorunda bir yürüyüş yapıyor…

fantastik canavarlar 3 fragman albus dumbledore

Fragman, Harry Potter filmlerindeki Michael Gambon’un Dumbledore’unun Düşünseli’nin üzerine eğildiği bir sahne ile başlıyor. Hatıraların önemi hakkında konuşuyor. Yeni filmde bu konunun önemli bir tema olup olmayacağına dair merak uyandırıyor. Ve yine, hem yaşlı hem de genç Dumbledoreları yan yana görmek eğlenceli olduğu kadar bu sakalın böylesine uzamasını takdir etmek için bir fırsat daha sunuyor!

Quidditch geri mi dönüyor?

fantastik canavarlar 3 fragman quidditch

Bu ilk fragmanda yakaladığımız bir andı. Hogwarts’ın üzerinde uçmakta olan kişi Gryffindor Quiddtich cüppesi giyiyor…Bu filmde ünlü büyücü sporundan biraz görebileceğimiz anlamına mı geliyor? Bu gerçekten eğlenceli olurdu!

Gizlice gözetlediğimiz kişi McGonagall mı?

fantastik canavarlar 3 fragman McGonagall

İskoç aksanı. Dumbledore’a adıyla hitap etmesi. Otoriter havası. Bu olsa olsa Profesör McGonagall olurdu, değil mi? Genç Biçim Değiştirme Profesörünün olağanüstü bir giyimi var. Ancak bu sahnede pek iyi haberler getirmiş gibi değil…

Grindelwald Mugglelara savaş ilan ediyor!

Dumbledore’un Sırları fragman Grindelwald

Grindelwald’un oldukça büyük bir şey üzerinde çalıştığını biliyorduk. Onun, Muggleların büyücülere hizmetkar olmasını istediğini de biliyorduk. Ancak artık, onun o büyük hamlesinin zamanı gelmiş gibi görünüyor. Küçük bir not olarak-görünüşe göre Güney Asya ülkesi Butan’dalar, bu da filmde göreceğimiz yeni mekanlardan birisi.

Jacob Grindelwald’ı yenme arayışına isteksizce dahil oluyor

Jacob Grindelwald

İlk fragmanda, Jacob’ın Grindelwald ile olan savaşta Jacob ön saflarda gibi görünüyordu, ancak ikincisi duruma yeni bir ışık tutuyor. Görünüşe göre son filmden sonra Jacob pastanesinin güvenli kollarına dönmüş. Zaten kim her zaman böylesine lezzetli tatlılarla çevrili olmak istemez ki? Ancak yine de rafların boş olması acaba pastane bazı zorlu zamanlarda düştü mü düşüncesi uyandırıyor. Yine de, görünüşe göre Lally birazcık…nazik ikna yöntemlerinden bazılarını kullanarak onu tekrar sön saflara çekmeye çalışıyor.

Newt, Lally ve Jacob neredeler?

Newt, Lally ve Jacob - fantastic beasts 3

Öncelikle, kimi takip ediyorlar? İkinci olarak, neredeler? Sihir Bakanlığı benzeri resmi bir binada gibiler. Ancak hangisinde? Saniyeler sonra tuzağa düştüklerine göre orada bulunma izinleri olmadığını tahmin edebiliriz.

Jacob yine Kıkırdamasuyu mu içti?

Jacob Kowalski

Bu ayırt edici kahkahayı her yerde tanırız. Jacob bir bardak daha şamatalı Kıkırdamasuyu mu içti dersiniz? Eğer öyle ise ilk filmde Queenie ile birlikte gizlice içki satılan Kör Domuz’da bağ kurdukları sahneye çok güzel bir gönderme diyebiliriz. Jacob, kesinlikle bir bardak içecek tutuyor-ancak belki de sadece eski dostu Newt ile tekrar bir arada olduğundan mutlu da olabilir.

Aberforth’un önünde duran mesaj da ne?

Aberforth Dumbledore - fantastik canavarlar 3 - dumbledore’un sırları

İlk fragman ile Albus’un Richard Coyle tarafından canlandırılan huysuz erkek kardeşi Aberforth ile karşılaşacağımızı ortaya çıkartmıştı ve ikincide de kendisinin genç hâline bir anlığına bakma şansına sahip oluyoruz. Ancak en merak uyandıran nokta onun önünde duran mesajda gizli. Mesaja ait sadece ilk satırı görebiliyoruz: “Biliyor musun?”. Mesajın kalanı ne içeriyor olabilir?

Grindelwald ve Dumbledore yüz yüze geliyor!

Grindelwald ve Dumbledore

Grindelwald ve Dumbledore’un oldukça karmaşık bir geçmişi var- ancak konu Fantastik Canavarlar filmlerine geldiğinde, şu ana dek bu iki son derece güçlü büyücüyü aynı mekanda bile göremedik. Ancak görünen o ki ikisi son derece gergin bir toplantıda buluşuyor. Rita Skeeter’ın Albus Dumbledore’un Hayatı ve Yalanları kitabına göre ikili genç yaşta ilk toplantılarını yaptıktan sonra 1945 yılındaki ünlü düelloya kadar tekrar bir araya gelmiyor. Ancak Rita’ya ne kadar güvenebiliriz ki? Kendisi güvenilir kaynak olabilecek belki de son kişi. Yine de bu görüşmenin gerçek bir görüşme olduğunu da düşünmeden edemiyoruz. Yoksa bir rüya olabilir mi?

O Işıkemer mi?

Albus Dumbledore Işıkemer

Dumbledore’un elinde tuttuğu nesne ünlü Işıkemeri’i mi? Harry Potter filmlerinde gördüğümüze oldukça benziyor-özellikle de yaydığı kuvvetli ışık nedeniyle. Ayrıca, Ölüm Yadigarları’nda Ron sayesinde, bu nesne aynı zamanda sizi bir yerden başka bir yere de taşıyabiliyor, tıpkı bu sahnede de olduğu gibi.

Lally ve Theseus’u kovalayan birileri var

Lally ve Theseus kovalamaca

Thesus ve Lally’nin başı dertte görünüyor. Grindelwald’ın destekçileri onların peşinde olabilir mi? Onlar şık büyülerle başlarının çaresine bakabiliyor gibi göründüklerinden haklarında endişelenecek çok fazla şey olmayabilir.

Teddy ve Pickett kurtarmaya geliyor!

Teddy ve Pickett - dumbledore’un sırları fantastik canavarlar 3

Bakın kim geri gelmiş! Önceki fragmanda Burnuk’u özlemiştik ve onun tatlı, tüylü halini yeniden görmenin mutluluğu içindeyiz… adının Teddy olduğunu öğrenmekten bahsetmiyorum bile! Ve Teddy’nin sırtında kimin asa salladığına bir bakın…Pickett! Bu ikisinden daha ikonik bir ikili yoktur. Bu ikili oldukça kararlı-ve elbette sevimli bir şekilde kurtarmak için koşuyor görünüyor. Teddy’nin ağzında ne olduğunu merak ediyoruz? Belli ki, parlak bir sembol… Sonuçta o bir Burnuk.

Dumbledore ve Grindelwald düellosu!

Dumbledore ve Grindelwald düello

Dumbledore ve Grindelwald arasında işler hızlı tırmanmış gibi duruyor. Yine de aralarındaki kan yemininin birbirlerine karşı hareket etmelerine engel olduğunu biliyoruz. Tahminimize göre işler biraz değişmiş. Son filmde Dumbledore’un bu yemini ele geçirdiğini biliyoruz (onu kaçırmayı başaran Teddy’ye büyük bir alkış!), bu nedenle belki de yok etmenin bir yolunu bulmuştur? Bu nedenle mi artık düello edebiliyorlar? Yoksa yine, bu gerçek bir olay değil mi acaba?

Ah hayır! Theseus tehlikede!

Theseus tehlikede - dumbledore’un sırları

Korkunç dev bir yaratık Theseus’u yakaladı! Umarız Newt onu kurtarmayı başarır. Ancak bu demek oluyor ki, film yayınlanana kadar kaderi hakkında endişe duymaya devam edeceğiz.

Bu Credence’in Anka Kuşu olabilir mi?

Credence Anka Kuşu - dumbledore’un sırları

Dumbledore Ailesi’nin anka kuşlarıyla bağlantısı olduğunu biliyoruz. Aslında, Albus, Grindelwald’ın Suçları’nda bir Dumbledore çaresizce ihtiyaç duyduğunda ona geleceklerini söylemişti. Aynı zamanda büyük babasının bir tane anka kuşu olduğundan ve onun alev aldıktan sonra bir daha dönmediğinden bahsetmişti. Son filmde karşılaştığımız anka kuşunun Credence’in anka kuşu olabileceği görünüyor. Ne türden bir bela onun ortaya çıkmasına neden oluyor olabilir?

Jacob büyü mü yapıyor?

Jacob büyü - dumbledore’un sırları

İlk fragmanda Jacob’ın bir asası olduğunu görüyoruz-ancak bunun sadece görsel amaçlı taşındığını düşünmüştük. Onun aynı zamanda Queenie ile yüzleştiğini de görmüştük-ve büyüyü yapanın Queenie olduğunu varsaymıştık. Ancak, yeni fragman bu teoride büyük bir delik oluşturdu. Asanın sadece görsel bir nesne olarak kullanılmadığını, Jacob’ın bir sihirsel kaosun içinde olduğunu görüyoruz. Peki bu ne anlama geliyor? O nasıl sihir yapıyor olabilir? Kendisi gerçekten bir Muggle mı? Yoksa asası mı büyülenmiş durumda? Bunları öğrenmek için umutsuzca bekleyeceğiz.

Bu arada, Porpentina Goldstein nerede, haberi olan var mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Wizarding World

Forumdan Cevaplar!